Dítě je mezi devíti mrtvými poté, co se během předvolebního mítinku v Mexiku zřítilo pódium, na které se během silného větru zřítila světla a obrazovky. (Foto: X)

Devět mrtvých včetně dítěte a nejméně 50 zraněných si vyžádal silný vítr, který způsobil zřícení pódia během předvolebního mítinku v severním Mexiku.

Vyděšený dav lidí utekl ve středu večer, když se během předvolební akce dlouholetého prezidentského kandidáta Jorgeho Alvareze Mayneze v Nuevo Leónu zřítila světla a obří obrazovka.

Bylo vidět, jak lékařské týmy odnášejí těla do dodávek, zatímco vojáci objížděli pole poseté troskami a plakáty kampaně rozházené po zemi.

Maynez vyvázl bez vážnějších zranění, ale někteří členové jeho týmu byli ošetřeni v nemocnici. Jejich zranění zatím nejsou známa.

Uchazeč o prezidentský úřad, který přerušil nadcházející předvolební akce, uvedl, že zůstane na místě, dokud nebude do nemocnice převezen poslední zraněný.

Současný mexický prezident Andrés Manuel López Obrador uvedl, že posílá „objetí rodinným příslušníkům, přátelům obětí a politickým příznivcům“.

Zdroj: dailymail.co.uk