Důsledkem letních záplav v Číně je 200 mrtvých a pohřešovaných a přímé škody ve výši 25 miliard dolarů, informoval ve čtvrtek představitel krizového řízení. Zprávu přinesla tisková agentura AP. (Foto: Flickr)

Záplavy zasáhly soustavu velkých řek ve středních a jižních částech země.

Velká města byla do značné míry záplav ušetřená, ale jejich následky ještě více zhoršují ztráty v ekonomice způsobené nákazou nového koronaviru, která začala koncem loňska ve středočínském městě Wu-chan.

Náměstek ministra pro krizový management Čou Süe-wen novinářům řekl, že zaznamenaných je 219 mrtvých a pohřešovaných lidí a také 54.000 zničených domů.

Ekonomické ztráty 178,9 miliardy jüanů (25,7 miliardy dolarů) byly o 15,9 procenta vyšší než průměr škod způsobených povodněmi za posledních pět let.

Čína je druhou největší ekonomikou na světě, ale její růst se v období stoupajících nákladů a přesycenosti domácího trhu zpomalil.

Přestože Čína do velké míry zastavila šíření onemocnění COVID-19 způsobovaného koronavirem, přetrvávají obavy ohledně zaměstnanosti a osudu její vývozních trhů v době pokračující obchodní války se Spojenými státy.

Zdroj:  aljazeera.com