Ministerstvo financí USA vydalo tiskovou zprávu o hodnocení rizik nezákonného financování v roce 2023. (Foto: Flickr)

Zpráva byla vydána po řádné analýze sektoru decentralizovaného financování. Zpráva navíc hovoří o tom, jak Korejská lidově demokratická republika (KLDR), kyberzločinci, zloději, podvodníci a útočníci na ransomware využívají služby DeFi k praní a přesunu svých nezákonných výnosů.

Ministerstvo financí uvedlo, že decentralizované trhy s kryptoměnami ohrožují národní bezpečnost. Možná, že americké ministerstvo financí také zmínilo, že potřebuje větší dohled proti praní špinavých peněz.

Ministr financí pro terorismus a finanční zpravodajství Brian E. Nelson řekl: „Naše hodnocení ukázalo, že nelegální subjekty, včetně zločinců, podvodníků a severokorejských kybernetických aktérů, využívají služby DeFi k praní nelegálních finančních prostředků.“

Ministerstvo financí ve zprávě zmínilo, že DeFi umožňuje uživatelům provádět transakce bez nutnosti zprostředkovatele. To podle nich představuje riziko praní špinavých peněz. Zpráva rovněž zdůrazňuje opatření k provedení nezbytných posouzení a kroků ke zmírnění rizik spojených s DeFi.

Zpráva dále zdůrazňuje, že vláda USA by měla posílit regulační dohled a zvážit další pokyny pro služby DeFi.

Zdroj: watcher.guru