Přestože se NYT věnovaly zobrazení kanibalismu v moderní kultuře, některé čtenáře šokoval seriózní článek, který naznačuje, že kanibalismus „má svůj čas a místo“. (Foto: Flickr / ilustrační)

Článek deníku New York Times vyvolal mezi uživateli Twitteru rozruch, protože podle mnoha uživatelů to vypadalo, že noviny podporují myšlenku pojídání jiných lidí.

Článek s názvem „Chuť na kanibalismus?“ zveřejnil Alex Beggs v sobotu v rubrice NYT Style. Ačkoli se věnuje zastoupení kanibalismu v moderní kultuře, někteří čtenáři byli šokováni, když viděli seriózní článek, který naznačuje, že kanibalismus „má svůj čas a místo“.

Autor mimo jiné uvádí hrůznou scénu, kterou si představovala spisovatelka Chelsea G. Summersové (která ji inspirovala k napsání románu „Jistý hlad“), kde žena pojídá játra svého zesnulého přítele na toastu.

„Ukazuje se, že kanibalismus má svůj čas a místo. Na stránkách některých nedávných knih, z nichž se zvedá žaludek, a na televizních a filmových plátnech paní Summersová a další naznačují, že tato doba nastala,“ píše se v článku.

Článek zmiňuje několik pořadů a filmů, které zobrazují lidi požírající lidské maso. Beggs cituje Ashley Lyleovou, autorku seriálu Yellowjackets, v němž se objevují grafické kanibalistické scény. Naznačila, že globální pandemie, politické nepokoje, klimatické změny a střelba ve školách „mohou v dnešní době podněcovat touhu po kanibalských příbězích“.

„Mám pocit, že nemyslitelné se stalo myslitelným, a kanibalismus do této kategorie nemyslitelného do značné míry patří,“ tvrdí Lyleová.

Článek vyvolal bouři komentářů na sociálních sítích, kde se lidé ptali, zda se jedná o parodii, zatímco jiní noviny pranýřovali za snahu nalákat více čtenářů – nebo se článku jen vysmívali pomocí memů.

Zdroj: nyt.com