Řada čínských zdravotních expertů varovala před použitím mRNA vakcín, kterými jsou například očkovací látky vyráběné firmami Pfizer a BioNTech. (Foto: Pixabay)

Podle odborníků z Wuchanské univerzity může být tento typ vakcín pro pacienty nebezpečný, především pak pro starší lidi. Odborníci navíc tvrdí, že účinnost takových vakcín nebyla náležitě potvrzena.

Poslední tragické případy v Norsku spojené s očkováním proti koronaviru vyvolaly řadu otázek a pochyb ohledně toho, zda jsou některé vakcíny v dostatečné míře bezpečné, aby se obyvatelé různých zemí mohli bez obav nechat naočkovat. Jedná se především o tzv. mRNA vakcíny, jako je i očkovací látka firem Pfizer a BioNTech.

Čínský virolog z Wuchanské univerzity Yang Zhanqiu je předsvědčen, že vakcinace přípravkem firmy Pfizer musí být pozastavena, a to vzhledem k tomu, co se stalo v Norsku. Podle něj byly nové mRNA vakcíny proti koronaviru vyvinuty ve spěchu a ještě nikdy nebyly použity v rozsáhlém měřítku proti infekčním onemocněním, a jejich bezpečnost tak vyvolává značné pochybnosti. Konkrétně mohou tyto očkovací látky představovat nebezpečí pro starší lidi, což názorně ukázaly případy z Norska.

Dále čínský expert tvrdí, že tento typ vakcín musí být náležitě prozkoumán ještě před tím, než bude povoleno jejich použití širokými vrstvami obyvatelstva, především seniory.

AC24.cz je také na  Facebooku Twitteru Telegramu a   GAB.

Zdroj:  bild.de