Od úterý italská vláda zavede karanténu pro celou Itálii, chce zamezit dalšímu šíření koronaviru. Premiér Giuseppe Conte to podle agentury DPA oznámil na pondělní večerní tiskové konferenci. Lidé by měli nejen omezit cestování, ale také pohyb na veřejnosti. Školy budou zavřeny až do 3. dubna. (Foto: Flickr)

„Chystám se podepsat nařízení, které můžeme shrnout do věty ‚Zůstávám doma‘. Itálie se stane ochrannou zónou,“ uvedl Conte před novináři. „Všichni se musíme něčeho vzdát. Epidemii zvládneme, jestli přijmeme ještě drastičtější opatření k ochraně našich obyvatel a nebudeme vytvářet (dílčí uzavřené) červené zóny, ale celá Itálie se stane ochrannou zónou,“ dodal Conte s tím, že nelze ztrácet čas.

Italský premiér také oznámil, že veřejná doprava se zatím nebude omezovat, aby se lidé mohli dostávat do zaměstnání. Naopak vláda zakázala konání všech sportovních akcí, zákaz trvá do 3. dubna.

Tvrdá opatření Conte vyhlásil poté, co civilní ochrana oznámila nejnovější údaje o šíření koronaviru. Od minulého měsíce se v Itálii potvrdilo 9 172 případů nákazy, z toho 463 osob zemřelo. V současnosti je potvrzeno 7 985 nakažených, 724 lidí se v Itálii uzdravilo.

Zdroj:  news.sky.com