Bývalý úřadující ředitel Národní zpravodajské služby Spojených států Ric Grenell v pondělí obvinil Bidenovu administrativu z financování obou stran ruské války na Ukrajině. (Foto: Flickr)

Administrativa financuje „nejrůznější cizí země, cizí války, zahraniční pletky. A [úředníci] nikdy ve skutečnosti nevidí strategickou chybu, která se děje,“ řekl Grenell v podcastu John Solomon Reports.

„A myslím, že většina Američanů má problém pochopit zcela jasný důvod, proč dáváme 19 miliard dolarů na Ukrajinu.“

Grenellovy komentáře navazují na jeho dřívější tweet, ve kterém tvrdil, že USA financují Rusko, protože má finanční vztahy s Íránem, který dodává Rusku vybavení pro údery dronů.

„Bidenova administrativa dává Ukrajině 19 miliard dolarů, zatímco jedná s íránským režimem o poskytnutí miliard dolarů – a Írán přitom dodává Rusku bezpilotní letouny k útokům na Ukrajinu,“ napsal na Twitteru a dodal: „Biden je oficiálně na obou stranách války na Ukrajině.“

Grenell zjevně argumentuje tím, že vstup Íránu do dohody vedené Spojenými státy o omezení jeho programu vývoje jaderných zbraní – nebo opětovný vstup do dohody z roku 2015, kterou bývalý prezident Trump ukončil – by vedl ke zmírnění milionových, ne-li větších ekonomických sankcí.

Řekl, že poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan „vyjednává s Íránem, slibuje jim nejrůznější dárky, aby měli pod kontrolou svou jadernou otázku,“ což, řekl bych, není kontrola jejich jaderné otázky, ale je to povzbuzování, aby pokračovali ve svých teroristických způsobech.

„Zároveň financují Ukrajinu a nyní vidíme, že Írán poslal na Ukrajinu své drony.“

Řekl také, že administrativa je „doslova na obou stranách války. Nyní na Ukrajině spolupracujeme s Íránci, kteří zásobují Rusy, a dáváme peníze Ukrajincům. Je to pobuřující.“

Bývalý velvyslanec říká, že ho to vzhledem ke korupci ve Washingtonu nepřekvapuje.

„Pro Washington to znamená jen to, že všichni ti velcí dodavatelé dostanou další peníze, válka pokračuje a oni celý ten nepořádek dál financují,“ prohlásil Grenell.

„Mezitím je diplomacie odsunuta na vedlejší kolej.“

Zdroj: justthenews.com