Malajsijské vedení se od samého začátku domnívalo, že pilot malajsijského letu MH370, který zmizel v březnu 2014, spáchal sebevraždu, v důsledku katastrofy zahynuly stovky lidí, prohlásil bývalý australský premiér Tony Abbott. (Fotot: Google Earth)

V noci na 8. března 2014 letadlo Boeing 777-200 letecké společnosti Malaysia Airlines, které vykonávalo let MH370 z Kuala Lumpuru do Pekingu s 227 cestujícími a 12 členy posádky na palubě, zmizelo z obrazovek radarů.

Předpokládá se, že letadlo havarovalo v jižní části Indického oceánu. Pátrací operace nedokázala najít místo havárie letadla. Podle výsledků tříleté pátrací operace, kterou financovaly úřady několika zemí, nebyly nalezeny žádné fragmenty zmizelého letadla.

„Podle mého názoru… na nejvyšší úrovni malajsijské vlády… si (malajsijští úředníci) od samého začátku mysleli, že to byla sebevražda pilota,“ řekl ve vysílání televizní stanice Sky News Australia Tony Abbott, který v době tragédie zastával úřad ministerského předsedy Austrálie.

„Nechci mluvit o tom, kdo komu co řekl. Chci říci naprosto jasně, že na těch nejvyšších úrovních se mluvilo o tom, že pilot skoro určitě spáchal sebevraždu, která zapříčinila smrt mnoha lidí,“ dodal Abbott.

Zdroj:  channelnewsasia.com