Je opravdu netypické, že se předpověď počasí stane virálního a to z pochopitelných důvodů. Předpověď počasí totiž v mnoha případech přestává být aktuální jen pár hodin poté jako je odvysílána. (Foto: Youtube / Baff Rémy)

Nicméně, francouzská televize TF1 v roce 2014 zveřejnila představu toho, jaké bude počasí v roce 2050.

Rosnička Evelyne Dhéliat spolupracovala s World Meteorological Organization, aby vytvořila obraz toho, jak by mohlo vypadat počasí v roce 2050.

V té době předpokládali, že jejich předpovědi jsou opravdu vzdálené od dnešní doby. Jejich varování před globálním oteplováním se však vyplnilo. A to jen 5 let po zveřejnění zpráv.

Teploty předpovězené na rok 2050 se důsledkům klimatických změn jsou zaznamenány již v červnu a červenci byly teploty ještě vyšší.

Přesto, že jde o několik dní, kdy byla teplota extrémně vysoká, vědce znepokojuje zejména dlouhodobý jev, kdy se naše podnebí otepluje z roku na rok rychleji a v mnohem větším množství.

Podle  zprávy byly zatím roky 2015, 2016, 2017 a 2018 nejteplejšími v naší historii. Červen 2019 byl však zatím nejteplejším červnem, jaký vědci kdy zaznamenali.