Bývalá poslankyně Tulsi Gabbardová (D-HI) říká, že největší hrozbou pro demokracii nejsou Trumpovi voliči ani rodiče protestující na schůzích školních rad – „ale stálá washingtonská elita, která vyzbrojila vládu a spojila se s korporátními médii, aby zastrašila a umlčela ty, kteří se odváží s nimi nesouhlasit“.

„Když se podíváte na permanentní Washington, podíváte se na všechny různé ruce, které jsou do toho zapojeny,“ řekla Gabbardová během středečního vystoupení v televizi Fox News.

„A jak vidíme, že se celá tato situace odehrává v posledních několika týdnech, vidíme, že velmi prominentně je umístěna národní bezpečnost státu a mainstreamová média. A nastínili jste některé z těchto měnících se narativů a nových informací, když vidí, že stará informace neměla takový dopad, jaký chtěli.“

„Je těžké nebýt skeptický, když se podíváte na jejich taktiku a načasování, abyste se opravdu ptali, jaké jsou jejich motivy. Aby využili své moci a svého vlivu. Mít vliv na tyto volby v polovině volebního období, ke kterým se voliči chystají už za několik týdnů. A aby dosáhli toho, co již veřejně prohlásili za svůj cíl, a to zabránit Donaldu Trumpovi kandidovat na prezidenta v roce 2024. To není nic nového,“ pokračovala.