Washington už jednou v Syrské válce prohrál. Teď ho čeká porážka druhá. Před pár dny ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil „úplné vítězství“ v Sýrii: „Před několika hodinami mi (ruský) ministr obrany nahlásil, že operace na východním i západním břehu Eufratu byly dokončeny naprostým vymýcením teroristů.“Podle zpráv neměl dopis od CIA žádný účinek a zacházelo se s ním s naprostým opovržením:

„Mohammad Mohammadi Golpayegani, vedoucí pomocník velkého ajatolláha Ali Khameneiho, potvrdil, Pompeův pokus poslat nějaký dopis, ale řekl: ‚Soleimani si ho odmítl přečíst nebo si ho vůbec i vzít, protože nemá nic dalšího, co by k tomu dodal.‘

Zdroje v oblasti věří, že není nepravděpodobné, že by kurská vojska operující v al-Hasakah, která důvěřující vládě v Damašku, byla ochotná pustit se do amerických sil. Mnoho z těchto vojáků zůstalo loajálních k Sýrii, odmítají jakékoliv okupační síly ve své zemi nebo dělení země.“

Jsou tu odkazy na události z roku 1983, kdy byly při dvou sebevražedných útocích islamistů v Bejrútu pozabíjeny stovky amerických mariňáků a francouzských parašutistů. Americké síly v důsledku těchto útoků spěšně odešly. I budoucnost by mohla proběhnout jako zrcadlový odraz těchto událostí.

Možná jsou to ale falešné zprávy.

Pokud ne, musíme zase přijmout to ponížení Spojených států, jejich vlády a jejich lidu, jaké utrpěly v důsledku činnosti Neokonzervativců a jejich doktríny Americké světové hegemonie. Jsou to Neokonzervativci a jejich doktrína americké světové hegemonie, kdo způsobili, že USA jsou už 16 let ve válce s muslimy. Jsou to Neokonzervativci, kdo jednali prostřednictvím Obamy a Hillary a kdo Ameriku v Sýrii dovedli k té pokořující porážce.

Když je ale těch neokonzervativců jen hrstka, proč je Američané tolerují?

Proč je Trump ještě nepozavíral? Představují proti-americké, pro-izraelské jádro. Vždyť Neokonzervativci jsou nejhoršími nepřáteli Američanů i všeho lidstva.

Vypadá to, jako by Rusové měli už dost washingtonské arogance.

Ruský generál Konašenkov, jehož Su-35 vyhnaly ty podřadné americké F-22, co se pokoušely vměšovat do ruského útoku na ISIS, řekl, že jakékoliv nároky amerických vojenských činitelů týkající se faktu, že by „nějaká část vzdušného prostoru v Sýrii měla patřit USA,“ se „vymykají rozumu“.

Konašenkov rovněž řekl, že „Sýrie je suverénní stát a člen OSN a že to znamená, že tam nemůže být žádný ‚jejich vlastní‘ americký vzdušný prostor. Na rozdíl od Ruského letectva USA vedená koalice v Sýrii operuje bez jakéhokoliv legálního podkladu.“

Uvědomuje si Washington vůbec, že promrhal své vůdcovské postavení na Středním východě a buď půjde domů, nebo Ameriku uvrhne do ještě těžšího pokoření?

Zdroj: zerohedge.com