Vládní grafika, která má varovat migranty před příchodem do Spojeného království, zanechala mnoho lidí zmatených. (Foto: Twitter / Rishi Sunak)

Rishi Sunak na svém účtu na Twitteru zveřejnil obrázek, který vypadal, že říká „pokud přijdete do Spojeného království nelegálně, bude vám OMEZEN přístup do britského systému moderního otroctví“.

Obrázek byl zveřejněn v době, kdy premiér pořádal tiskovou konferenci na Downing Street, kde stál před řečnickým pultíkem s nápisem „zastavte lodě“, aby propagoval svůj zásah proti imigraci.

Premiér označil svou politiku za „tvrdou“, ale „nezbytnou a spravedlivou“, když vláda představila plány na nové zákony, které mají omezit překračování Lamanšského průlivu.

V úterý bylo potvrzeno, že zákony zabrání lidem žádat ve Spojeném království o azyl, pokud se do země dostanou nepovoleným způsobem.

Nelegálně příchozí žadatelé o azyl by byli zadrženi a po vyhoštění by jim hrozil doživotní zákaz návratu. Nikdy by jim nebylo dovoleno usadit se v zemi nebo získat občanství.

Otázkou však zůstává, zda je tento plán legální – ministryně vnitra Suella Bravermanová připustila, že může porušovat mezinárodní právo, protože může být „neslučitelný“ s Evropskou úmluvou o lidských právech.

Zdroj: yahoo.com