Catherine Austin Fittsová (CAF), vydavatelka The Solari Report, finanční expertka a bývalá asistentka ministra pro bydlení (v Bushově administrativě), říká, že digitální měna centrální banky (CBDC) se mnohem snáze řekne, než udělá. (Foto: Rumble)

V zákulisí probíhá monstrózní boj mezi komerčními bankami a centrálními bankami.

CAF vysvětluje:

„Nafoukli jste bublinu celé ekonomiky a teď přicházíte s něčím (CBDC), co by mohlo bublinu dramaticky zmenšit a může to vyřadit ze hry a z podnikání spoustu bank…“.

„Pokud budou centrální banky přímo soutěžit o retailové účty, zmenší to poplatky a podnikání mnoha bank. Hovoříte o snížení jejich příjmů nebo o jejich vyřazení z podnikání. CBDC je tedy velmi kontroverzní. Jedním z důvodů je, že se lidé začínají probouzet a uvědomují si, aha, já už nejsem zasvěcený. CBDC ze mě udělá otroka a bude mi moci sebrat veškerý majetek. Myslíte si, že by vás mohli během pandemie zablokovat? CBDC je dokonalý nástroj pro uzamčení a mohou uzamknout kohokoli, kdykoli se jim zachce.“ „To je pravda.

Největší strach má Fed ze ztráty kontroly nad finančním systémem. CAF říká,

„Fed je k smrti vyděšený z modelu růstu globálního dluhu a tento model udržoval v chodu tím, že dluh rostl stále více a více a více. Nyní se úrokové sazby zrychlují způsobem… snižují produktivitu. Takže koláč, který podporuje dluh, se zmenšuje…..

Je to model převratu stejně jako na Ukrajině. Všechny lidi vyženete, nebo je zabijete. Máte válečné podmínky, takže můžete všechno levně sebrat. Můžete to udělat za státní peníze, abyste „pomohli“ Ukrajině. Ne, jsou to vládní peníze na pomoc zasvěceným, aby si koupili Ukrajinu, ovládli Ukrajinu, vlastnili Ukrajinu.“

CAF říká, že pokud chcete bojovat proti CBDC, pak začněte každý den utrácet hotovost místo elektronických plateb. CAF začal s kampaní „Utrácejte hotovost v pátek“ a ta se ujala. CAF říká,

„Z hotovostního pátku se stala hotovost každý den. Víte proč? Protože to bylo tak úspěšné. Dostáváme neuvěřitelné příběhy… stovky a stovky příběhů lidí, kteří se začali angažovat ve svých místních podnicích, co s tím vším uděláme? Začíná to hotovostí, protože podniky platí 3 % z poplatků za kreditní karty. . . . To může být rozdíl mezi ziskem a ztrátou, pokud všichni platí v hotovosti.“

CAF také hovoří o tom, že přijdou další způsoby, kdy bude možné platit zlatými a stříbrnými mincemi. CAF nám říká, proč by zlato a stříbro měly být základními investicemi a proč se jí stříbro líbí více než zlato. CAF nám řekne, proč se nebojí hrozby jaderné války, jaký je plán NATO vůči Rusku a proč se jí to vymstilo.

CAF také hovoří o tom, proč je druhý dodatek největším blokem pro vězení digitální měny a proč si myslí, že „rok 2023 je klíčový pro svobodu a příležitosti“.

V 55minutovém rozhovoru je toho mnohem více.