Ženevská schůzka Joea Bidena a Vladimira Putina nepřispěla k „žádným změnám“ v politice protiruských sankcí ze strany Washingtonu, prohlásila tisková mluvčí Bílého domu Jen Psaki. (Foto: Twitter)

Poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost Jake Sullivan dříve prohlásil, že Američané chystají další sankce kvůli situaci s Alexejem Navalným. Washington rovněž hodlá pokračovat v nátlaku na společnosti budující plynovod Nord Stream 2.

„Zákon žádá, abychom pokračovali ve zvážení cílů sankcí souvisejících s použitím chemických zbraní,“ prohlásila Psaki, kterou cituje list The New York Times.

Podle jejích slov není důležité, kdy učinil Sullivan své prohlášení. Zdůraznila, že se ohledně sankcí „nic nezměnilo“ ani po ženevském summitu 16. června.

Reakce ruské diplomacie

Dříve než vyslovit slovo zákon, musí USA potrestat samy sebe sankcemi za Jugoslávii a Irák, rovněž za mrtvé a zmrzačené po celém světě, míní mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová.

„Cožpak USA dávno začaly žít podle zákonů? To, jak jednají v Organizaci pro zákaz chemických zbraní, je v rozporu se všemi zákony, je to naprosté bezpráví. Nejdřív ať se potrestají sankcemi za Jugoslávii a Irák, za miliony mrtvých a zmrzačených… Až pak budou moci vyslovit slovo zákon,“ napsala Zacharovová na svém účtu na Telegramu.

Ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov dříve zkritizoval záměry amerických partnerů. Podle jeho slov se neshodují se signálem, který byl vyslán na summitu.

Zdroj: nytimes.com