Británie se o fous dostala před Francii jako pátá největší ekonomika světa díky tomu, co The Telegraph nazval „reformou“ národních účtů z letošního léta. (ilustrační foto) O britském hrubém domácím produktu HDP se očekává, že bude letos celkem obnášet 2,828 bilionů $ (1,816 bilionů liber) v porovnání s francouzským HDP 2,827 bilionů $, a jak uvedlo Centrum pro ekonomické a podnikatelské výzkumy (CEBR), tak britské zrychlení posílilo zahrnutí sexu a drog do růstu UK (v rámci nových pan-evropských účetních standardů).


Oficiální odhady ukazují, že prostitutky v roce 2013 přispěly k britské ekonomice 5,7 miliardami liber, zatímco ilegální drogy zvýšily její hodnotu o 6,62 miliardy liber. S tím je spojena otázka – jak to vlastně odhadli?

Británie utratí více za ilegální drogy než za pivo a lihoviny (likéry).

Položky v grafu odshora: Tabák, víno, ilegální drogy, lihoviny, pivo

A „prostituky a koks“ navíc obnáší více než zelenina, mléko nebo obuv…

Položky v grafu porovnání legálních a ilegálních výdajů odleva: Boty a obuv, mléčné výrobky, zelenina, ilegální drogy a prostituce, nábytek a vybavení bytů, elektřina, plyn.

Že by hádali?

[quote align="center" color="#999999"]

ONS metodologie kalkulace příspěvku prostituce k ekonomice se zakládá na extrapolaci čísel o počtu sexuálních pracujících v Londýně na zbytek Británie. Avšak tato data z výzkumu pocházejícího z roku 2004 nezahrnují mužské prostituty.

Podle odhadů Andrew Fogga 42% všech sexuálně pracujících v Británii jsou muži, takže tímto opomenutím se v kalkulacích ONS vytváří značná mezera. I jiní ekonomové označili pokusy o odhady mohutnosti ilegální ekonomické aktivity za jen o málo více než „hádání“.[/quote]

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, děkujeme, že podporujete činnost nezávislého magazínu Vědomí
  • [/quote]

    Překlad: Miroslav Pavlíček

    Zdroj: zerohedge.com, reformy.cz