Po skončení summitu v Ženevě Biden vystoupil na tiskové konferenci. Novinářům řekl, že vztahy s Ruskem mají být předvídatelné. (Foto: Youtube)

Americký prezident Joe Biden po setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Ženevě prohlásil, že splnil to, kvůli čemu na summit přijel.

„Udělal jsem to, kvůli čemu jsem přijel. Za prvé určit oblasti, v nichž mohou obě země pracovat s cílem prosazování našeho společného zájmu a přinést prospěch světu. Za druhé bezprostřední komunikace… A za třetí, jasně formulovat priority našich zemí, našich hodnot,“ řekl.

Studená válka není v zájmu Ruska ani Spojených států, ruský prezident Vladimir Putin to chápe, řekl na základě výsledků ženevského summitu americký prezident Joe Biden.

„Nemyslím si, že Putin chce studenou válku… Je zřejmé, že to není v zájmu nikoho – ani vaší země, ani mé: být v situaci nové studené války. Skutečně věřím, že si to myslí, chápe to,“ řekl na tiskové konferenci.

Biden prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin si je vědom důsledků možných akcí proti USA.

„Ví, že to bude mít důsledky,“ řekl Biden na tiskové konferenci po jednání s Putinem v Ženevě.

Na otázku, zda zabránil opakování těch špatných činů, které jsou připisovány Rusku, Biden odpověděl: „Ať už jsem tomu zabránil, nebo ne, ví, že budu reagovat.“

Americký prezident Joe Biden uvedl, že diskutoval s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o tom, jak zabránit vzestupu terorismu v Afghánistánu.

„Hovořili jsme o tom, jak každý z nás může přispět ke sjednocení úsilí s cílem zabránění nárůstu terorismu v Afghánistánu,“ řekl Biden na tiskové konferenci po rusko-americkém summitu v Ženevě.

Dodal, že mu ruský prezident Vladimir Putin slíbil, že mu pomůže udržovat bezpečnost v Afghánistánu.

„Zeptal se nás (Putin – pozn. red.) na Afghánistán. Řekl, že doufá, že dokážeme udržovat mír a bezpečnost, a já jsem řekl, že to s ním má hodně společného, a on uvedl, že je připraven pomáhat v Afghánistánu,“ řekl Biden na tiskové konferenci po rusko-americkém summitu v Ženevě.

Zdroj: snews.com