Král Charles trvale vyhostí prince Harryho, protože královská rodina plánuje postupovat podle příručky vypracované k překonání krize z roku 1936, kdy Eduard VIII. abdikoval a byl nucen prožít zbytek života mimo Spojené království, píše Daily Beast. (Foto: Flickr)

„Královská rodina se s abdikační krizí vypořádala tak, že Edwarda poslala do vyhnanství, což znamenalo, že on i Wallis nakonec začali téměř celému britskému lidu připadat jako nedůležití, pomýlení, neloajální, a dokonce zrádní jedinci. Byla to mistrovská operace, v jejíchž službách neúnavně pracovala zejména královna matka,“ řekl deníku The Beast králův přítel.

„Totéž se už děje s Harrym a Meghan a v příštích letech pod vládou krále Karla to jen nabere na obrátkách. A samozřejmě, že svéhlavý druhý syn je pro strukturu monarchie mnohem menší existenční hrozbou než svéhlavý král.“

Nezapomínejme, že chystané paměti prince Harryho zvedají královskou rodinu ze židle, král Charles si je údajně chce přečíst, než Harryho dětem udělí královské tituly.

Podle jiného zdroje, zaměstnance Buckinghamského paláce, král Charles ve svém nástupním prohlášení vyzval Harryho a Meghan, aby „pokračovali v budování svého života v zámoří“, což byl neskrývaný vzkaz, aby nenarušovali jeho vládu častými cestami do Spojeného království.

„Harry a Meghan dostanou pozvánku na korunovaci, ale budou pevně usazeni na levných místech spolu s Beatrice a Eugenií, stejně jako na pohřbu. To bude vše. Charles bude nemilosrdný, pokud jde o ochranu koruny, a to znamená držet Harryho a Meghan co nejdále od těžiště,“ řekl bývalý zaměstnanec listu The Beast.

Tato zpráva následuje po odhalení, o němž ve čtvrtek večer informoval deník The Sun, že Harry odmítl Charlesovu nabídku večeře ten večer, kdy byl na Balmoralu po smrti královny Alžběty, poté, co Charles zakázal Meghan, aby se k Harrymu na Balmoralu připojila.

Místo toho, aby se Harry připojil k Charlesovi, Camille a Williamovi na večeři v Charlesově domě na panství Balmoral, Birkhall, zůstal s princem Andrewem, princem Edwardem a manželkou Sophií na samotném zámku Balmoral. – Daily Beast

„Harry byl tak zaneprázdněn snahou dostat Meghan na Balmoral a veslováním s rodinou, že zmeškal let. Charles má pro Harryho otevřené pozvání, aby s ním povečeřel, kdykoli bude v zemi. Harry byl ale tak rozzuřený, že odmítl jíst se svým otcem a bratrem. Bylo to obrovské odstrčení. A při nejbližší příležitosti se dostal z Balmoralu, aby stihl první komerční let zpět do Londýna,“ uvedl zdroj.

Harry a Meghan původně prohlásili, že „plánují vyvážit náš čas mezi Spojeným královstvím a Severní Amerikou“, a otevřeně se vyjádřili, že chtějí i nadále „reprezentovat“ královskou rodinu a zároveň mít možnost vydělávat peníze – tento plán jim královna zamítla a na takzvaném Sandringhamském summitu jim řekla, že jako královská rodina na částečný úvazek nemohou hrát žádnou roli ve veřejném životě.

„Při odstoupení od práce pro královskou rodinu není možné pokračovat v odpovědnosti a povinnostech, které jsou spojeny s životem ve veřejné službě,“ stálo tehdy v prohlášení paláce.

Harry a Meghan se proti tomuto rozhodnutí ohradili a v prohlášení uvedli: „Všichni můžeme žít život ve službě. Služba je univerzální.“

Když Harry odjížděl do Spojených států, dal prostřednictvím právních kroků proti britské vládě (za účelem získání policejní ochrany) výslovně najevo, že Spojené království stále považuje za svůj domov a chce v něm působit.

V lednu Harryho právní tým uvedl: „Spojené království bude vždy domovem prince Harryho a zemí, kde chce, aby jeho žena a děti byly v bezpečí. S nedostatkem policejní ochrany přichází příliš velké osobní riziko“.

A na únorovém soudním slyšení Harryho obhájce řekl: „Je samozřejmé, že se chce vrátit za rodinou a přáteli a pokračovat v podpoře charitativních organizací, které jsou mu tak blízké.“

Z představy, že by se Harry každých pár týdnů vracel na veřejná vystoupení, Charlesovi pravděpodobně běhá mráz po zádech.

Ještě před královninou smrtí se mezi Meghan Markle a královskou rodinou rozhořely vášně poté, co poskytla podnětný rozhovor pro The Cut, v němž pohrozila, že zveřejní další tajemství o svém působení v královské rodině.

Stručně řečeno, jak píše The Beast, „Harry a Meghan jsou obrovským rozptýlením, které královská rodina nepotřebuje. Charles je chce mít z dohledu a z mysli. Takže se pravděpodobně bude cítit mnohem pohodlněji, pokud budou Harry a Meghan v bezpečí na druhém konci světa…“.

Zdroj: thedailybeast.com