Bývalý stratég Bílého domu Steve Bannon prohlásil, že Federální rezervní systém si „uzurpoval“ moc amerického lidu tím, že diktuje měnovou politiku USA mimo demokratický proces, a proto musí být zrušen. (Foto: Twitter / Benny Johnson)

„0,5 % občanů v této zemi vlastní více majetku než 90 % obyvatel dolních vrstev. To vše se stalo za posledních deset let od roku 2008,“ řekl Bannon v pátek na konferenci CPAC 2022 v texaském Dallasu.

„Federální rezervní systém mimochodem nevlastní Američané, centrální banka, kterou vlastní 24 prime brokerů, což jsou J. P. Morgan a Goldman Sachs a Morgan Stanley. Jak to funguje?“

„Nepotřebujeme audit Fedu, potřebujeme ukončit činnost Federálního rezervního systému,“ pokračoval Bannon. „Federální rezervní systém si uzurpoval svou moc a moc amerického lidu a našich zvolených zástupců. A ne, nemají souhlas vládnoucích. Nebudeme se mu podřizovat. Nepodřídíme se. A musí to skončit.“

Moderátor pořadu „War Room“ a bývalý investiční bankéř Goldman Sachs dále vyzval k úplnému rozpuštění „administrativního státu“ s tím, že angažovaní voliči vypudí byrokraty usazené v různých radách – lékařských, školských a volebních – po celé Americe.

Jak často upozorňoval bývalý poslanec Ron Paul (R-Texas) během svého působení v Kongresu, soukromý Federální rezervní systém je od svého vzniku v roce 1913 zodpovědný za téměř každou hospodářskou krizi, protože uměle rozšiřuje nebo smršťuje americkou peněžní zásobu.

V důsledku toho se kupní síla amerického dolaru snížila o 96 %.

Důvěryhodnost Fedu je v posledních měsících na vratké půdě více než obvykle, protože nedokázal předvídat prudký nárůst inflace způsobený napumpováním 4 bilionů dolarů do peněžní zásoby během krize COVID.

Vzhledem k tomu, že inflace je nyní rozpálená na 9,1 %, Fed nedávno zvýšil úrokové sazby o 75 bazických bodů na 2,25-2,5 %, tedy výrazně pod míru inflace, což podle varování ekonoma Petera Schiffa zdaleka nestačí k tomu, aby současnou inflaci omezil.