Ve čtvrtek byli při návštěvě Lafayettova parku ve Washingtonu DC, který se nachází přímo naproti Bílému domu, zasaženi čtyři lidé podivným úderem blesku. Tři z nich zemřeli. (Foto: Twitter)

Úder blesku ve Washingtonu poslal v noci na dnešek do nemocnice 4 lidi s kritickými, život ohrožujícími zraněními, jak uvedla záchranná služba a hasiči v DC.

 • Katie Byrne (@thekatiebyrne) 5. srpna 2022
  Pro kontext: každý rok je ve Spojených státech zabito bleskem asi 20 lidí, takže tato tři úmrtí (asi 14 % ročního počtu) jsou docela podivnou nehodou, nemluvě o podivnosti místa, kde zemřeli.

Agentura Reuters by však ráda do národní psychiky vryla globální oteplování jako klíčový poznatek.

Úder blesku ve Washingtonu DC, který zabil dva lidi, nabízí varování před klimatickými změnami:

 • Reuters (@Reuters) 5. srpna 2022
  Předpoklad vychází ze studie z roku 2014, která [s odvoláním na Reuters] „varovala, že počet úderů blesku by se v tomto století mohl ve Spojených státech zvýšit o 50 %, přičemž každé oteplení o 1 C (1,8 F) se projeví 12% nárůstem počtu úderů blesku“. Autor dále uvádí, že na Aljašce byl zaznamenán „17% nárůst bleskové aktivity od chladnějších 80. let“ a „v typicky suché Kalifornii obléhání asi 14 000 blesků během srpna 2020 vyvolalo jedny z největších požárů v historii státu“.

Takže – pozor, protože zvýšená vlhkost vzduchu v důsledku globálního oteplování [jehož vědecké příčiny a schopnost změny nejsou absolutně vyřešeny a k jehož „potírání“ potřebujeme opustit spalovací motory, jíst brouky a naskočit na nestabilní elektrickou síť poháněnou z velké části fosilními palivy] – pravděpodobně povede k většímu počtu smrtelných blesků, a proto je to vaše vina, že jste se nevzdali svého životního stylu ve prospěch věci (na rozdíl od klimatických pokrytců, kteří galapředstavitelně létají po světě v soukromých tryskáčích a nechutně znečišťujících jachtách.)

Až na to, že… i kdyby došlo ke globálním oteplováním vyvolané bleskové kalamitě (za jejíž způsobení byste se měli cítit provinile), zdá se, že lidé přišli na způsob, jak se smrti v důsledku elektrické pohromy vyhnout.

Zdá se, že agenturu Reuters řídí propagandisté, kteří svůj názor zakládají spíše na emocích než na vědě.

 • Mike (@jmichaelp12) 6. srpna 2022
  Článek napsala oceňovaná klimatická carevna agentury Reuters Gloria Dickieová – pro jejíž akademické klimatické kladivo vypadá všechno jako hřebík vyrobený člověkem.

pic.twitter.com/Y0yupqphG7

 • The Right To Bear Memes (@grandoldmemes) 6. srpna 2022
  Opravdu?!!!? Zemřeli nevinní lidé a vy tam jdete. Wow.
 • PackersMakeMeDrink (@MichaelTodd3) 5. srpna 2022
  Pro nezasvěcené zde blesk v podstatě říká, že pokud v příštím roce nevytiskneme a neutratíme 10 bilionů dolarů na „iniciativy šetrné ke klimatu“, bude to dál zabíjet lidi. Blesk poslal dopis s výkupným z výstřižků z časopisů a teď nás drží jako rukojmí.
 • Quoth the Raven (@QTRResearch) 6. srpna 2022
  Vibes pic.twitter.com/CkJMQDRa2K
 • Machinationist (@machinationist) 6. srpna 2022

Zdroj: zerohedge.com