Poté, co se skupina mladších bankéřů Goldmanu ocitla v centru pozornosti médií poté, co do tisku unikla prezentace vyjadřující jejich nespokojenost s intenzivním vyhořením ze 100hodinového pracovního týdne (mezi památnými úryvky byly například věty „Jsem na tom psychicky opravdu špatně“ nebo „Prošel jsem systémem pěstounské péče a tohle je pravděpodobně ještě horší“), Goldmanovi dělníci ze spodní části pyramidy se opět dostali do zpráv, protože údajně vyhrožovali výpovědí kvůli požadavkům vedení, aby pracovali podle rozvrhu „5-0“ – to znamená, aby se každý den dostavili do práce v kanceláři. (Foto: Flickr)

Zprávu o jejich stížnostech (které byly sdíleny na anonymním firemním diskusním fóru Blind, které k ověření zaměstnání používá firemní e-mailové adresy) zveřejnil ve středu deník New York Post.

Mladší bankéři v Goldman Sachs hrozí výpovědí kvůli požadavkům, aby se v době slábnoucí pandemie dostavovali do kanceláře pět dní v týdnu – a někteří si stěžují, že jejich šéfové v tichosti kontrolují docházku.

Několik zaměstnanců dokonce použilo slovo na „b“ – „šikanovali“ – a tvrdí, že je jejich šéfové šikanují tím, že tiše kontrolují docházku a používají tyto záznamy k trestání zaměstnanců, kteří se dostatečně neprojevují.

Jeden z anonymních zdrojů si posteskl, že tato politika je v rozporu s tvrzením vedení, že se snaží klást své „lidi na první místo“. Jiný zašel ještě dál a označil manažery vyzbrojené tabulkami docházky za „k**vské bllshit.“

„V GS nejvyšší vedení tvrdí, že je to volba zaměstnanců, ale interně sledují, který tým má v kanceláři největší docházku,“ napsal jeden ze zaměstnanců Goldmanu na firemní nástěnku Blind, která ověřuje místo zaměstnání uživatelů pomocí jejich firemních e-mailových účtů.

„Je to k***a od vrcholového vedení, které tvrdí, že jsou pro ně lidé na prvním místě,“ dodal naštvaný podřízený Goldmanu. „Na schůzce našeho týmu nám manažer ukázal excel, kde MD sledují, které oddělení nesplnilo závazky v kanceláři,“ napsal zaměstnanec s odkazem na vysoce postavené generální ředitele.

Když manažeři zřejmě zjistí, že docházka některého z podřízených zaměstnanců není dostatečně vysoká, použijí svůj neoficiální „docházkový list“, aby daného zaměstnance „šikanovali“ a donutili ho se dostavit.

Jeden ze zaměstnanců připsal vinu za tuto politiku generálnímu řediteli Davidu Solomonovi (který se netají svým odporem ke kultuře práce z domova).

„David Solomon stojí za h*vno,“ napsal jeden z uživatelů na Blind. „Nikdo nechce být v 5-0 a spousta společností je ochotna umožnit hybridní/zdálenou práci.“

Goldman v únoru povolal své pracovníky zpět do kanceláře poté, co návrat opakovaně odkládal. Mezitím někteří konkurenti banky – včetně JP Morgan – přijali „hybridní“ přístup (navzdory počátečním obavám generálního ředitele Jamieho Dimona z práce na dálku).

Mladší bankéři Goldmanu jsou samozřejmě za své oběti na začátku kariéry bohatě odměněni, protože bývalí zaměstnanci banky se běžně dostávají na mocenské a vlivné pozice ve vládách a korporacích po celém světě.

Ale pokud tito bankéři tak silně pociťují své právo pracovat v pyžamu, měli by si možná zkusit najít práci v technologiích?

Zdroj: zerohedge.com