Nedávno se na síti objevilo video, na němž dva fotbaloví fanoušci z Anglie rozptýlili populární mýty o Rusku. Přeložené do ruštiny video vyvolalo nadšenou reakci mezi uživateli a početné komentáře. Rusy tak dojal Theův videozáznam, že darovali chlapci vstupenku na semifinále.

Na videu 17letý fanoušek Theo a jeho otec říkají, že všechny mýty, které se aktivně šíří v britských médiích a jsou oblíbené mezi turisty, se ukázaly být nepravdivé. Byli potěšeni Ruskem a jsou nesmírně překvapeni, proč tato země není mezi turisty nejpopulárnější.

Například tvrdí, že ruští chuligáni, kteří útočí na turisty, neexistují. A místní obyvatelé pomáhají s dopravou na stadion a neberou za to peníze. Jako potvrzení svých slov uvádějí videozáznamy natočené během cesty po zemi.

Anglické fanoušky potěšily i další ruské skutečnosti, například pohodlná taxislužba a levné a dobré pivo. Malá část kritiky připadla jen na leteckou společnost Poběda.

V pondělí na Facebooku umístili toto video s ruskými titulky a shlédly ho stovky uživatelů sociálních sítí. Přiznání Britů vyvolalo bouřlivou reakci.

„Když jsem se díval na toto video o své zemi, které chlapec natočil pro svůj kanál na YouTube, po tvářích mi tekly slzy. Celé národy se stávají rukojmími usměvavých hlasatelů z televizorů a přísných důvěryhodných novinových článků, které vytvářejí zkreslený a nepřátelský pohled na Rusko," napsal Oleg Torbosov, který uveřejnil video s titulky.

Theo a jeho otec říkají, že během prvních dnů svého pobytu v Rusku byli opatrní kvůli zprávám britských médií, ale přesto se rozhodli projít ulicemi v tričkách národního týmu a pod anglickou vlajkou. Místo hrozeb se setkali s ruskými fanoušky, kteří v mistrovství podporují Anglii.
K tomuto uživatelka Marina Lichverovová poznamenala, že poté, kdy náš tým skončil účast v mistrovství, „opravdu fandí Anglii".

„Nepochybně nejdůležitějším výsledkem MS jsou neformální a velmi vřelé vztahy mezi lidmi z různých zemí a Rusy," píše Irina Čičkinová.

Jevgenija Logvinovová porovnává 17letého Thea a jeho otce se Samanthou Smithovou a Katjou Lyčovou z 80. let, které sehrály svou roli při ukončení studené války.

„Co když v době internetu tento chlapec dokáže více", píše.

Po třech týdnech skončil Theův čas v Rusku. Natočil video o svém odjezdu domů a požádal uživatele, aby mu pomohli sehnat vstupenky na semifinále Anglie — Chorvatsko.

Brzy poté Rus, kterému se líbila Theova videa, mu daroval lístek na zápas.

„Napsal mi ruský fanoušek a zeptal se, jestli chci vstupenky. Samozřejmě ano! Myslel jsem, že to byl vtip, ale tenhle chlap mi koupil lístek, protože se mu líbilo, že říkám pravdu o Rusku. Děkuji, Maxi! Jsi opravdová legenda!" napsal Theo.

Dříve se uvádělo, že britská média zbytečně straší fotbalové fanoušky názorem na Rusko. Ti se naopak vraceli domů živí a zdraví a kritizovali média za pomlouvání Ruska.