Němečtí politici vyžadují deportaci amerického velvyslance Richarda Grenella po jeho slovech o přání posílit pozice „konzervativců po celé Evropě“. O tom informuje německý kanál N-TV.

V rozhovoru pro Breitbart London Grenell promluvil o tom, že rakouského kancléře Sebastiana Kurze považuje za „rockovou hvězdu" evropské politiky. Americký politik také pozval kancléře na oběd.

„To, co tento člověk dělá, je v mezinárodní diplomacii bezprecedentní," zdůraznil bývalý předseda německé strany SPD Martin Schulz.

Podle jeho slov, místo toho, aby se držel neutrální pozice vůči přijímací zemi, americký diplomat jedná jako předseda politického hnutí. Schulz dodal, že možnou návštěvu Schulze v Německu považuje za „hroznou událost", která „bude mít za následek snížení doby pobytu" Grenella v zemi na pozici velvyslance.

Sahra Wagenknechtová, lídr frakce Die Linke, požadovala okamžité vyhoštění zástupce USA.

„Ten, kdo, stejně jako americký velvyslanec Richard Grenell, si myslí, že může jako milostpán rozhodovat o tom, kdo řídí Evropu, nemůže nadále zůstávat v Německu jako diplomat," zdůraznila Wagenknechtová.

Zdroj:  n-tv.de