Americký pastor, který se přestěhoval na Haiti a adoptoval dva sirotky – byl zatčen kvůli obvinění ze sexuálního zneužívání jednoho ze svých dětí. (Foto: Twitter)

Corrigan je spoluzakladatelem neziskové charitativní organizace „Apparent Project“, kterou založila jeho bývalá partnerka Shelley Jean.

Tuto skupinu navštěvoval a podporoval bývalý americký prezident Bill Clinton, který údajně prostřednictvím grantů Clintonovy nadace pomáhal financovat i další subjekt této dvojice, Papillion Enterprise.

V lednu 2021 úřady péče o děti na Floridě uvedly, že 43letý James Corrigan Clay, pastor a filantrop, „zneužíval“ a „sexuálně napadal“ jedno ze svých nezletilých dětí, které vychovával s bývalou partnerkou Shelley Jean. Podle nezveřejněné obžaloby, kterou ve čtvrtek poprvé zveřejnil deník The Daily Beast, Claye zatkli federální agenti 10. března letošního roku.

Obě rodiny Shelley Jean a Corrigana Claye odmítly zaujmout k sexuálnímu útoku na jedno z jejich společně vychovávaných dětí jakékoli veřejné stanovisko. A to včetně samotné Shelly Jean, která se v roce 2021 údajně schovávala za pokyny justice a vyhýbala se jakýmkoli náznakům toho, zda o takovém dění mezi Clayem a jejich nezletilými adoptovanými dětmi před jeho zatčením věděla. Přestože se Jeanová odmítla k obvinění ze sexuálního napadení přímo vyjádřit, ujistila, že děti žijí od chvíle, kdy se o incidentech dozvěděla, pouze s ní, jak uvedl haitský deník Ayibo Post.

Ještě předtím Clay, Jean a generální ředitelka Marilyn Monaghanová založili projekt Apparent, jehož cílem je „zřídit péči o děti pro pracující rodiče, kvalitní předškolní vzdělávání a pracovní dovednosti, které poskytují příležitosti chudým na Haiti“.

Stejně jako Papillion Enterprise, i Apparent Project navštívil a podpořil bývalý prezident Bill Clinton, spolu s různými dalšími celebritami, jako je Oprah Winfrey a Kim Kardashian, zobrazenými v nyní smazaném příspěvku na Clayově blogu v roce 2012:

„Naše šperky uvedly na trh společnosti Donna Karan, The Gap, Macy’s, Chan Luu a Disney a mezi naše klienty z řad celebrit patří Bill Clinton, Oprah, Rainn Wilson, Olivia Wilde, Maria Bello, Petra Němcová, Ben Stiller a Kim Kardashian.“

Corrigan Clay, 2012

Clayův nyní již smazaný příspěvek obsahoval také dopis z roku 2016 od deprivované sedmnáctileté haitské dívky, která vyjadřovala touhu „milovat se“ s ním, aby pomohla své sestře s přístupem k lékařské operaci. Ačkoli se Clay ve svém blogovém příspěvku vyjádřil, že dospívající dívce pomohl bez požadavku na sexuální úkony, dále přiznal, že se nad jejím návrhem pozastavil kvůli osobní osamělosti.

Clintonova nadace se v uplynulém desetiletí dlouhodobě chlubila svými vazbami na Papillion a spřízněné skupiny. V roce 2016 bylo oznámeno, že společnost Papillion „vyrostla z méně než 100 zaměstnanců a přibližně 150 000 dolarů ročních příjmů, když jsme s ní začali spolupracovat, včetně investice nadace ve výši 150 000 dolarů, na současných více než 300 zaměstnanců a více než 1,2 milionu dolarů ročních příjmů“ – částečně díky Clintonově nadaci.

Mezi Clintonovou nadací a organizacemi Shelley Jean údajně přetrvávají úzké vazby, neboť Jean se nadále účastní setkání Clinton Global Initiative v New Yorku. Mezitím jejímu bývalému partnerovi a spoluzakladateli Corriganu Clayovi hrozí v případě odsouzení až třicet let vězení.

Zdroj: thenationalpulse.com