Cévní neurolog vysvětluje, jak mohou vznikat krevní sraženiny a na jaké příznaky podobné mrtvici si dát pozor. (Foto: Flickr)

Hailey Baldwin Bieber se zotavuje po vzniku krevní sraženiny, která se přesunula do mozku, což je zdravotní problém, který se vyskytuje u „stále mladších lidí“, říká cévní neurolog.

Pětadvacetiletá Bieberová se v sobotu svěřila, že ve čtvrtek ráno snídala s manželem Justinem Bieberem, když „začala mít příznaky podobné mrtvici a byla převezena do nemocnice“.

Tam lékaři zjistili, že „utrpěla velmi malou krevní sraženinu“ v mozku, což vedlo k „malému nedostatku kyslíku“. Jak vysvětlila, Bieberové tělo dokázalo krevní sraženinu samo odbourat a ona se „během několika hodin zcela zotavila“.

Dr. Shazam Hussain, ředitel Cerebrovaskulárního centra na Clevelandské klinice, uvedl pro People, že krevní sraženiny, jako je ta Bieberova, mohou vznikat „z různých důvodů“, a to jak environmentálních, tak genetických.

„Je důležité znát svůj zdravotní stav a všechny potenciální rizikové faktory, které můžete mít pro mrtvici, jako je vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu, potíže s cukry… Když máme mladší lidi s mrtvicí, budeme pátrat po věcech, které by způsobily, že jejich krev má tendenci se srážet – může to být dědičné a vyskytuje se to v jejich rodinách.“

Zdroj: people.com