Americkou veřejnost šokovaly bestiální experimenty, které financoval institut poradce amerického prezidenta pro otázky zdravotnictví Anthony Fauci. (Foto: WCW)

Američtí zákonodárci nyní po pravé ruce Bílého domu pro boj s pandemií koronaviru žádají vysvětlení.

Psy zdrogovali a jejich hlavy zavřeli do klecí plných písečných much (sandlies), které je zaživa požírali. Ještě před tím, než štěňata zavřeli do klece, však nechali písečné mouchy záměrně hladovět.

Takto vypadaly experimenty v laboratoři v Tunisku, které spolufinancoval americký Národní institut pro alergie a infekční onemocnění (NIAID). Právě tento institut od roku 1984 řídí poradce Bílého domu, epidemiolog Anthony Fauci, který se stal tváří amerického boje proti covidu-19.

O kontroverzních experimentech na štěňatech plemene psů beagle informovala nezisková organizace The White Coat Waste Project (WCW). Část peněz z grantu v hodnotě více než 375 tisíc dolarů (přes 8 milionů korun) mířila právě na výzkum experimentálního léku proti nebezpečným parazitům.

Neziskovka dále tvrdí, že mnoha psům byly amputovány hlasivky, aby vědci nemuseli pracovat za neustálého štěkotu. Celkem krutým pokusům bylo podrobeno 44 štěňat. Kromě toho některé psy zavírali na devět nocí v klecích v poušti, aby přilákali nebezpečné písečné mouchy.

Případem se začali zabývat i američtí zákonodárci, kteří v bipartijním dopise po Fauciho institutu požadují vysvětlení. Republikánská kongresmanka Nancy Maceová ze Severní Karolíny označila experiment za „kruté“ a „zavrženíhodné plýtvání penězi daňových poplatníků“. Dopis podepsalo 23 amerických kongresmanů.

Jenže tento experiment se neodehrával pouze v Africe. V červenci WCW odhalila, že NIAID poslal přes 424 tisíc dolarů (přes 9 milionů korun) Univerzitě v Georgii, která rovněž nechala beagly nakazit parazitujícími mouchami. Psi přitom údajně kňučeli bolestí. Pokusy trvaly měsíce. Na konci experimentu byli všichni psiutraceni, ačkoli mohli být vyléčeni.

Podle neziskovky tyto experimenty na psech byly zcela zbytečné, neboť již dříve byly stejné léky testovány na myších.

Zdroj: wcoatwaste.org