Studenti connecticutské Quinnipiac University budou pokutováni částkou až 2275 dolarů a ztratí přístup k internetu, pokud nebudou dodržovat univerzitní pravidla očkování proti COVID-19. (Foto: Flickr)

Soukromá humanitní vysoká škola v okrese New Haven oznámila nové sankce 16. srpna v e-mailu zaslaném přibližně 600 studentům, kteří dosud nepředložili doklad o očkování proti COVID-19 nebo nepožádali o výjimku.

Podle e-mailu, který získal deník The Epoch Times, měli studenti Quinnipiacu předložit záznamy o očkování do 1. srpna. Těm, kteří nesplní podmínky do 14. září, začnou hrozit týdenní pokuty ve výši 100 dolarů, které se po každých dvou týdnech zvýší o 25 dolarů až do maximální výše 200 dolarů za týden. Nebudou také moci používat školní síť a Wi-Fi.

Za podzimní semestr mohou studenti dostat pokutu v celkové výši až 2 275 dolarů, upozornila univerzita. Pokuty se týkají těch, kteří se nenechají očkovat, i osvobozených studentů, kteří vynechají týdenní testování COVID-19. Za každý zmeškaný test bude uložena pokuta 100 dolarů.

Studentům, kteří do 25. srpna obdrželi jednu dávku ze dvoudávkového schématu, pokuta nehrozí, pokud budou plně očkováni do 14. září, uvedli zástupci univerzity. Stále se však musí účastnit týdenního testování až do dvou týdnů po druhé dávce a před návratem na akademickou půdu nahrát negativní výsledek testu.

„Přáli bychom si, abychom tato opatření nemuseli přijímat, ale ochrana zdraví naší komunity QU zajištěním dodržování požadavku na očkování je jediným způsobem, jak můžeme zmírnit většinu omezení souvisejících s COVID a bezpečně se vrátit k prezenční výuce a životním aktivitám,“ uvedl v e-mailu zaslaném studentům ředitel pro zkušenosti Tom Ellett. „Děkujeme vám za pozornost, kterou věnujete těmto důležitým zdravotním protokolům.“

Zdroj: et.com