Chtějí méně migrantů a větší ochranu hranic. Předsedové vlád Rakouska, Maďarska a Srbska nyní podepsali společný pakt proti migrační politice Německa v Evropě. (Foto: Youtube)

Nyní je čas zastavit nekontrolované přistěhovalectví. Adresátem paktu proti migraci je EU, ale myslí tím především Německo, které dokonce podporuje nelegální migraci tím, že z peněz daňových poplatníků financuje lodě s imigranty.

Azylový systém EU selhal

„Azylový systém Evropské unie selhal,“ kritizoval Nehammer na schůzce trojice v Bělehradě. „Azyl à la carte“ by neměl existovat, uvedla kancléřka a hovořila o „azylové turistice“. Tyto tři země musely vzít věci do vlastních rukou, protože je Brusel opustil – proto vznikl pakt proti migraci.

Také Itálie, kde vládne pravicová nacionalistka Giorgia Meloniová, vyvíjí tlak, aby to takhle dál nešlo. Evropská komise vedená německou předsedkyní Ursulou von der Leyenovou (CDU) oponuje, že „mechanismus solidarity a společný plán pro pakt o azylu a migraci musí být provedeny“.

Do Rakouska již přišlo více žadatelů o azyl než v letech 2015/16, kdy „uprchlickou krizi“ vyvolala tehdejší kancléřka Angela Merkelová (CDU), a to nepočítáme Ukrajince. V současné době přicházejí imigranti – především Syřané, Afghánci a Turci – ze Srbska.

Pakt proti migraci dostává EU pod tlak

Podle vídeňské Koordinace pro azyl většina z nich v zemi nezůstává: „Pozorujeme jev, že velká část lidí podá žádost a odejde.“ Většina z nich chce pravděpodobně do Německa.

V pátek se v Bruselu sejdou ministři vnitra EU, aby jednali o nové migrační krizi. Nejen kvůli paktu proti migraci: očekává se tvrdý odpor Rakouska, Maďarska a Itálie. (fh)

Zdroj: jungefreiheit.de