Nucená aktualizace Windows 10 přivedla ke zpomalení počítačů. Oznámil to portál Windows Latest s odvoláním na stížnosti uživatelů na fóru Microsoftu. (Foto: Flickr)

Systémový update zapříčinil prodloužení doby spuštění počítačů a snížení počtu záběrů za vteřinu v počítačových hrách. „Po aktualizaci vznikly problémy se spuštěním, a teď mohu pouštět Windows jen v bezpečném režimu,“ poznamenal jeden z uživatelů operačního systému.

Podle názoru novinářů vyvolává tyto problémy update KB4559309, který přidává k systému novou verzi prohlížeče Edge. Aktualizace je přitom nucená, stahuje se a instaluje automaticky bez účasti uživatele. Podle zprávy portálu případy zpomalení systému se týkají jen omezeného počtu uživatelů Windows 10.

Do napsání této zprávy nezareagovala Microsoft na tento problém veřejně. Majitelům kopií Windows 10, kteří narazili na zpomalení systému, doporučuje portál buď obnovit původní verzi operačního systému anebo Windows přeinstalovat.

Update KB4559309 je vedle KB451301 a KB451302 jednou z nejnovějších aktualizací operačního systému od Microsoftu. Uživatelé Windows 7 si už všimli aktualizace, která nahradila Microsoft Explorer prohlížečem Edge. A přitom operační systém Windows 7 vydaný v roce 2009 nepodporuje výrobce od ledna 2020.