Akcie Facebooku se propadly na svoji nejnižší kdy dosaženou úroveň poté, co tento gigant sociálních médií provedl razie proti konzervativním hlasům.

Jejich akcie se ve středu propadly o ohromujících 24%, jelikož se ukázalo, že miliony uživatelů tuto platformu kvůli obavám z cenzury opustily.
Od CNBC:

Tento těžkotonážník mezi techno-firmami ve čtvrtek zažil v ukazateli NASDAQ den velkého propadu, když se ukázaly ty zklamání přinášející výsledky Facebooku, které tohoto giganty sociálních médií uvrhly do nejhlubšího propadu cen akcií, jaký kdy za svou celou historii zažil, při němž ztratil přes 125 miliard $ tržní hodnoty.

Invesco QQQ Trust, který sledují index NASDAQ 100 a ze kterého si mohou obchodníci udělat dobrý obrázek, jak to je s obchodováním s akciemi podle NASDAQ jako s celkem se hodiny po středečním obchodování propadl přes 2 procenta. Při posledním počítání bylo ETF o 1,5 procenta dole, i futures se ve středu ráno otevřely jako nižší, kdy byly dole o asi 0,8 procenta. Facebook však za pár hodin ztratil více než pětinu své hodnoty.

I další technologické akcie jiné než Facebook zažily určité Facebookem způsobené vedlejší škody, neboť investoři kvůli němu prchali z celého sektoru. Takže Apple přišel asi o 1 procento. Facebooku patřící „FANG“ byl ještě níže. Také Amazon po čtvrteční uzávěrce zažil z toho technologického úprku ztrátu 2,3 procenta. Netfix, který zklamal investory FANGu svou vlastní sadou mizerných výsledků počátkem této sezóny, v těch hodinách klesl o 3 procenta.

Mateřská firma Googlu Alphabet se propadl o 2,4 procenta.

Propad akcií Facebooku, který s sebou strhl celý sektor, přišel po pondělním zveřejnění studie, která potvrdila, že Facebook úmyslně v ohromném měřítku umlčuje konzervativní hlasy.

Thegatewaypundit.com hlásí

V roce 2017 zjistil výzkum Columbia Journalism Review, že The Gateway Pundit byl 4. nejvlivnějším zdrojem konzervativního zpravodajstvím během voleb 2016.

Kvůli tomu jsme se stali terčem útoku a čísla našich výskytů na Facebooku a Twitteru se dramaticky propadla.

V každé jednotlivé kategorii u Facebooku spadla naše čísla dolů. Návštěvy naší stránky před volbami raketově rostly. Pak nám ale ve třech jednotlivých obdobích naše čísla tvrdě ořezali.

To nemělo nic společného s kvalitou našich příspěvky, a jak můžeme doložit, naše čísla sledování prováděného přímo přes nás jdou nahoru a nadále rostou.

Ve všech statistických kategoriích, které nám ale poskytl Facebook, jsou naše čísla hluboko pod lineární projekcí předchozího vývoje, a nejsou tam, kde by měla být.

Od února spustil Facebook na své platformě další změny v algoritmech. S těmi změnami jsme zažili, jak se náš provoz přes něj propadl ještě rychleji.

Nebyli jsme jediní, kteří byli postiženi. Tato změna algoritmu způsobila, že sledovanost facebookových příspěvků prezidenta Donalda Trumpa se propadla o ohromujících 45%.

Na rozdíl od toho však, jak ukazuje Allum Bohari z Breitbart, tak takoví demokratičtí jako senátoři Elizabeth Warren a Bernie Sanders ve Facebookové sledovanosti neutrpěli nejmenší propad.

To je ve skutečnosti kriminální činnost. Facebook si vzal peníze za reklamy a slíbil férové hřiště. Facebook nám a všem konzervativním skupinám v Americe sprostě lhal.

Dnes, přestože máme 635 000 facebookových fanouškou Gateway Pundit, tak jsme od Facebooku nedostali téměř nic.

Facebook to ovšem dělá ohromné spoustě špičkových konzervativních stránek, s nimiž jsme v kontaktu.

Nedávné studia od Pew zjistila, že 71% Američanů sleduje, jak techničtí giganti cenzurují politický obsah.

A teď na ně přišlo tohle…

Červnová studie Gateway Pundit zjistila, že vrcholné zpravodajské kanály konzervativců byly z provozu Facebooku z 93 % zaškrceny.

Facebook se pustil do odstraňování konzervativního obsahu po volbách 2016.

A zde jsou celé výsledky naší vlastní studie: https://www.scribd.com/document/384047775/Report-Facebook-Eliminates-93-of-Traffic-to-Top-Conservative-Websites#from\\\_embed 

My jsme si udělali další vlastní studii facebookové cenzury pocházející z července.