Americká Akademie medicíny kojení vydala novou příručku, v níž nemocnicím a zdravotníkům doporučuje, aby změnili své vyjadřování tak, aby bylo více „genderově inkluzivní“. (Foto: Flickr)

Příručka uvádí „tradiční termíny“, jako je „mateřské mléko“, a poté navrhuje probuzené alternativy včetně „lidského mléka“, „mateřského mléka“ a nejsměšnějšího „otcovského mléka“.

Evoluční biolog Colin Wright zveřejnil na Twitteru snímek obrazovky, z něhož je patrné, že průvodce také navrhuje používat výrazy „těhotná rodička“ místo „matka“, „kojící osoba“ místo „kojící matka“ a „kojení“ místo „kojení“:

Dokonce ani slovo „prs“ se nevyhnulo newspeakovému diktátu a bylo nahrazeno slovem „mléčná žláza“.

Wright řekl deníku Post Millenial: „Tento dokument mi poslala kamarádka, jejíž manželka je zdravotní sestrou v nemocnici pro novopečené maminky a jejich děti.“

„Řekl, že tato nová ‚inkluzivní terminologie‘ je v její nemocnici zavedena a že sestry a další zdravotníci jsou povinni se každého pacienta zeptat, jaké termíny si přeje, aby se při diskusi o jeho péči používaly,“ dodal Wright.

Pokračoval: „I když je tato politika prezentována jako vytváření přátelské a ‚inkluzivní‘ nemocniční atmosféry, myslím, že většina lidí by byla raději, kdyby se sestry věnovaly důležitějším věcem, jako jsou léky a správné dávkování, místo aby věnovaly duševní prostor memorování seznamů nesmyslné ‚inkluzivní‘ terminologie.“

V loňském prohlášení k novým pokynům se uvádí, že „ABM uznává, že ne všichni lidé, kteří rodí a kojí, se identifikují jako ženy a že někteří jedinci se neidentifikují ani jako ženy, ani jako muži“.

Tvrdí také, že „používání desexuálního nebo genderově inkluzivního jazyka je v mnoha případech vhodné“, a vyzývá k tomu, aby „budoucí studie zahrnovaly širší genderové kategorie a zahrnovaly informace o hormonálních terapiích a operacích pro transgenderové pacienty“.

Jak jsme již dříve upozornili, Colin Wright byl dříve na Instagramu cenzurován za zveřejnění grafu, který dokazuje, že muži jsou v řadě sportů biologicky silnější než ženy, a to i v případě, že podstoupili léčbu změny pohlaví.

Wright neustále zveřejňuje příspěvky o tom, co označuje za „sexuální pseudovědu“:

Zdroj: zerohedge.com