NOAA odhalila objev záhadných děr vyražených na dně oceánu při potápění v hloubce téměř dvou mil ve středním Atlantiku. (Foto: NOAA)

V sobotu vyslala NOAA Okeanos Explorer, přestavěná námořní loď, která se stala průzkumným plavidlem, ponorné plavidlo, aby pozorovalo vrchol podmořské sopky severně od Azorských ostrovů, autonomní oblasti Portugalska.

Během průzkumu v hloubce 1,7 míle našlo dálkově řízené ponorné plavidlo pilotované posádkou NOAA Ocean Exploration „podélné sady děr v sedimentech“, uvádí se v příspěvku NOAA na Facebooku.

„Tyto díry byly z regionu hlášeny již dříve, ale jejich původ zůstává záhadou. I když vypadají téměř jako díry vytvořené člověkem, podle malých hromádek sedimentu kolem nich to vypadá, že je vyhloubilo… něco,“ pokračuje NOAA.

NOAA zveřejnila dvě fotografie lineárních děr, které se zdají být na plochém písčitém povrchu nemístné.

Agentura odpovědná za monitorování klimatu a životního prostředí požádala veřejnost, aby nabídla teorie o tom, co mohlo lineární linie vytvořit.

Jedním z nejzajímavějších komentářů byl vedle „kráterů po dopadu“, „mečouna brousícího si zobák“, „vody z podzemních pramenů“, „vývěrů metanu“ a „páteře velryby nebo něčeho jiného, co bylo pohřbeno“, jeden komentátor, který uvedl „je to dílo dávné civilizace, kterou někteří označují jako civilizaci, která se odtrhla od světa.“

Zdroj: zerohedge.com