Vyvíjená čínská raketa DF-41, kterou podle informací z Jižní Koreje během léta testovali, bude schopna zasáhnout celé Spojené státy americké. Pekingu to popírá, ale potvrdil, že podobnou raketu vyvíjí. Raketa by měla nést až deset nezávislých jaderných hlavic, USA by se se současnou protiraketovou obranou nedokázali ubránit. Premiérová zkouška se měla uskutečnit přibližně před měsícem v centrální části Číny. Armáda měla raketu odpálit z raketového a vesmírného testovacího střediska do přibližně tisíc kilometrů vzdálené pouště.

Podle výkonného ředitele amerického institutu Project 2049 Marka Strokes má čínská armáda odpovědnost za strategické a konvenční střely a pracuje na tom, aby začlenily DF-41 do operačního arzenálu. Tento systém má podle všeho větší motor na tuhé pohonné hmoty, než slavný DF-31.

Experti zdůrazňují, že se Čína snaží o vývoj superrakety od 80. let minulého století – zmiňovaná raketa nové generace by měla být schopna nést až deset jaderných hlavic. Hlavice by měly být oddělitelné a v současné době by jim americký protiraketový systém nedokázal zabránit.

]]>