Američané jsou ostražití od té doby, co oddělení "Home Land Security" zakoupilo munici v množství 1,2 miliardy nábojů. Většinou šlo o typ munice, kde projektil má duté zakončení (HPB). Dalším překvapením byla skutečnost, že podobnou zásobu v množství 174 tisíc nábojů hodlá zakoupit oddělení administrace Správy sociálního zabezpečení (SSA). Podle generála americké armády v důchodu, Jerryho Curryho, jde o speciální typ munice s dutým zakončením. Tento druh střeliva je nebezpečnější než klasická munice. Nebezpečný do té míry, že ho zakazuje Haagská konvence používat ve válečných konfliktech, díky své zvýšené ranivosti.

Po počáteční penetraci lidského těla se hrot projektilu rozvětví, až se rozpadne na kousky a způsobí maximálně poškození orgánů, v důsledku čehož jsou minimalizovány šance na přežití a často následuje smrt.

K čemu potřebuje vládní oddělení zabývající výsostně domácí problematikou takový druh munice, pokud tedy už nějakou vůbec potřebuje? Střelivo nemůže být použito na zvládnutí protestujícího obyvatelstva, během občanských nepokojů.

Pokud by se jednalo o jednorázovou objednávku munice, mohli bychom nad tím mávnout rukou. Zde ale pozorujeme určitý obrazec. Dokonce NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) objednala 46 tisíc nábojů s dutými špičkami projektilů.

Máme lokální policii, která je zálohovaná národními gardami. Ty jsou zálohované ministerstvem obrany. Navzdory všem těmto složkám DHS potřebuje vlastní, privátní armádu? Proč domácí Social Security, NOAA a další vládní agentury potřebují vytvořit civilní bezpečnostní složky, vyzbrojené extra smrtícím arzenálem?

Toto je smrtelně vážný byznys. Velice rád bych se mýlil, ale tady opravdu není něco v pořádku.

Pokud Kongres nebude konat svou povinnost a tuto záležitost důkladně neprošetří, ústavu, krajinu a naše obyvatelstvo bude muset ochraňovat armáda.

Zdroj: dailycaller.com

]]>