Domnělý střelec ze střelby ze sikhského chrámu ve Wisconsinu je bývalým vojákem, který pracoval ve vojenských psychologických operacích, jak tvrdí korporátní média. CBS News hlásí, že Page byl v dubnu 1992 zverbován do Armády a v říjnu 1998 byl propuštěn s určitou ztrátou cti. Umístěn byl ve Fort Bragg N.C., kde sloužil v jednotce psychologických operací. Psychologické operace (Psyops) se neomezují na ozbrojené síly a obvykle se rozprostírají přes mnoho agentur včetně CIA, DIA, NSC, NSA a SAIC.

V roce 2002 spojení náčelníci štábům v Pentagonu definovali psychologické operace jako “integrované nasazení klíčových schopností elektronického válčení, operací v počítačových sítích, psychologických operací, vojenského klamání a bezpečnostních operací v souhře se speciálními podpůrnými a provázanými kapacitami k ovlivňování, rozrušování, korupci a uzurpaci protivníkovy tvorby rozhodnutí jak lidských, tak automatických, při zajištění ochrany těch vlastních. Také se to označuje za IO.“ (zdůraznění doplněna) (viz Joint Publication 1-02: Department of Defense Dictionary of Military and Associated Terms.)

Ovšem údajný střelec Wade Michael Page je v současnosti popisován jako vyznavač bílé nadřazenosti a Jižanské centrum práva pro chudé SPLC vede informační kampaň, aby jej vykreslilo jako rasistického skinheada. Navíc kromě hraní na „strunu odporu k vyznavačům nenávisti“ objevilo Jižanské centrum práva pro chudé, že „Page rovněž zkoušel nakupovat zboží od neonacistické Národní aliance, což je nejdůležitější americká skupina vyznavačů nenávisti,“ jak tvrdí ministr propagandy SPLC Mark Potok.

Národní aliance, jako většina skupin vyznavačů bílé nadřazenosti, je kontrolována FBI.

V roce 2007 předpokládaný vůdce Green Beret David Kellerman řekl, že pracoval pro FBI. Během soudu s obviněními z ozbrojování Kellerman „řekl, že začal s FBI pracovat s rozkazy, aby Národní alianci infiltroval jako neonacistickou skupinu v roce 2000 a zabezpečil špionáž. Zakladatel skupiny napsal knihu, která, jak široce panuje domněnka, byla inspirována bombovým útokem v Oklahoma City z roku 1995,“ hlásí Miami Herald.

Je možné, že SPLC je nějak spojeno s poslední střelbou? V roce 2005 bylo odhaleno v soudních spisech, že tato údajně anti-rasistická organizace v Elohim City před bombovým útokem na Murrah Federal Building v roce 1995 řídila „informátora“ (informátor a agent provokatér jsou často to samé).

„Tento potenciálně explozivní obsah z tohoto tipu mj. poprvé odhalil, že operace informátora vedl celonárodně známý advokát obhajující lidská práva Morris Dees prostřednictvím své organizace Jižanské centrum práva pro chudé SPLC,” napsal J. D. Cash v roce 2005 pro McCurtain Daily Gazette.

U určitých podrobností FBI uznala, že SPLC byla skrytou rolí zapojena do monitorování subjektů, o nichž FBI věřila, že jsou spojeny s popraveným vykonavatelem bombového útoku Timothy McVeighem z areálu vyznavačů bílé nadřazenosti v Elohim City a se záhadným Andreasem Carl Strassmeirem německé národnosti.

Strassmeir byl německý zpravodajský důstojník a vůdce Árijské republikánské armády v Elohim City pod jménem Robert Millar úzce spolupracující s FBI. „Zakladatel Miller opakovaně sdílel informace s činiteli prosazování zákona. Během soudního procesu 31. června 1997 vedoucí agent FBI Peter Rickel svědčil, že Millar byl v pravidelném kontaktu s agenturou už roky před bombovým útokem,“ píše Jim Redden ve své knize Snitch Culture.

Jak už jsme psali u případu úderu proti 1. SS Brigádě kavalérie motorkové divize v červenci, FBI kontroluje téměř všechny skupiny vyznavačů bílé nadřazenosti.

Vyšlo to najevo během procesu s údajným rasistou Halem Turnerem, který byl agentem „Národního bezpečnostního zpravodajství“ NSI pracujícího pro Spojené úkolové síly na terorismus FBI. Jeho kódové jméno bylo „Vallhalla“ a „za zprávy o takových skupinách jako Arijské národy a Národní aliance dostal od FBI tisíce dolarů, a byl i členem punkové skinheadské kapely Modroocí ďáblové,“ tvrdí se v Zápise.

FBI vede skupiny holdující rasismu a bílé nadřazenosti už od 60. let. Podle COINTELPRO FBI „dotovala, vyzbrojovala, řídila a chránila Ku Klux Klan a další pravicové skupiny,“ píše Brian Glick. Rasistické skupiny byly využívány k vytváření strategie napětí útočnými skupinami proti tzv. levici včetně aktivistů proti válce, Chicanos a Puerto Rican i nacionalistům.

Teď to vypadá, že vláda vytáhla své psychologické operace na vyšší úroveň. Místo aby se pouze soustředila na krátkodobé údery a démonizování „pravicových extrémistů“ k propagandistickým účelům ve stěžujících si korporátních médiích, rozhodli se doplnit tu povídačku o domácích teroristech i úhlem pohledu na údajnou rasistickou „bílou sílu“.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>