Stará fotografie gigantického netopýra na Filipínách se nedávno opět objevila na internetu. Uživatelé Twitteru zůstali při pohledu na záběr skutečně ohromeni. Zdá se, že na fotce je zobrazen netopýr přímo lidské velikosti visící ze střechy před budovou. (Foto: Twitter)

I když byla fotografie zveřejněna na Reddit ještě v roce 2018, minulý měsíc se opět stala hitem internetu.

  "Pamatujete, když jsem mluvil o tom, že na Filipínách mají netopýři velikosti člověka? Ano, přesně o tomto jsem mluvil," okomentoval snímek uživatel s přezdívkou AlexJoestar622, který ji sdílel.

Fotka však ve skutečnosti není falešná ani žádným způsobem upravována. Podle webové stránky Snopes zachycuje živočicha, který reálně existuje. Tento druh mega netopýra, který se také nazývá zlatý ovocný netopýr.

Rozpětí jeho křídel dosahuje až 1,5 metru, vysoký je však pouze 30 centimetrů. Díky tomu je tento netopýr konzumující ovoce větší než běžné netopýři, ale rozhodně nemá velikost člověka, jak uvedl autor příspěvku na Twitteru.

Autor fotografie zřejmě použil trik, aby se netopýr jevil větší, než ve skutečnosti byl. Snímek je tedy příkladem fotografické perspektivy – techniky, která využívá optickou iluzi, aby objekty vypadaly větší, menší, blíže nebo vzdálenější než reálné jsou.