Jednotky syrských povstalců opustily 9. srpna odpoledne většinu čtvrtí v obvodu Salahuddín a na jihozápadě Aleppa. Jak oznámil blízkovýchodní blog novin The Guardian, potvrdili tuto informaci nejen zahraniční novináři v tomto městě, ale také sami povstalci. Jeden z předáků povstalců prohlásil, že defenzíva má taktický ráz: prý připravují protiofenzívu. Je třeba poznamenat, že příslušníci syrské opozice pokaždé vysvětlují své porážky nutností taktického manévru. V Aleppu však zatím nevstupují vládní vojska do čtvrtí, které povstalci opustili, z obav před léčkami.

Teroristé oběsili toto malé dítě následně, co byla vyvražděna celá jeho rodina v Damašku. Podle iráckých aktivistů za lidská práva ozbrojené povstalecké jednotky zaútočili na dům šiítské irácké rodiny ve čtvrti Set Zaynab.
Zdroj: english.farsnews.com


Syrští “rebelové” dostali zbraně hromadného ničení

Když se na Reuters objevila zpráva, že FSA dostala z Libye chemické zbraně, Reuters okamžitě zprávy smazala a oznámila útok hackerů. Tuto zprávu “umístěnou hackery” včera potvrdila Press TV, která odvysílala živý vstup z Aleppa, odkud se hlásil jejich reportér Maya Nasser. Moderátor zpráv se ho zeptal na otázku, zda je pravda, že “vzbouřenci” získali chemické zbraně. A on odpověděl: “Bylo to potvrzeno. Tyto chemikálie získali pravděpodobně z Libye.”

Syrská televize včera odvysílala záběry zabavených zbraní z Damašku a opět se tam objevily plynové masky.

To, že Reuters uvedla, že “rebelové” získali chemické zbraně, byla pravděpodobně pravda. Daleko od pravdy nebyly ani zprávy o tom, že v Aleppo FSA prohrává totálně. Město je obklíčeno a už i masmédia přiznávají, že FSA nemá šanci vyhrát. Nějaké čtvrtě možná ovládají, převážně se ale zaměřují jen na taktiku “napadni a uteč.”

Čím dál zoufalejší FSA prohrává i informační válku. Nejenže Reuters už nemohla ukrýt, že na straně “rebelů” bojují zahraniční extrémisté, proti kterým budou “rebelové bojovat až válka skončí,” Hillary Clintonová varovala před vstupe teroristů do země, která tam poslala. Další tvrdý zásah utrpěla FSA včera. Armáda konečně dobyla čtvrť Salaeddin v Allepo a zoufalá FSA se zmohla jen na tvrzení, že zavraždila dva ruské generály a sestřelila 2 vrtulníky a pět stíhaček. Její tvrzení bylo ale zdiskreditováno už i v masmédiích, když se daný ruský generál Vladimir Petrovich Kuzheyev objevil v televizi s tím, že je naživu, a že zprávy o jeho smrti nejsou pravdivé. Kuzeyev sloužil v Sýrii v roce 2010 jako poradce syrského ministerstva obrany, teď žije v Moskvě a užívá si důchod. FSA možná stupňuje útoky, ztrácí ale území.


Katar vyhradil pro syrské disidenty 300 milionů dolarů

Role Kataru a jeho rekrutovací schopnosti v regionálních událostech už nejsou nikomu tajemstvím. Tato role byla možná postupně odhalována zhoršováním syrské krize. Katarská role hlavního řidiče toto, co se děje na syrském území, je odhalena přes militarizaci a navádění členů opozice a disidentů.

Zdroje ze západní metropole “přátelské Dauhá” ve středu odhalily, že emirát odložil bokem 300 milionů dolarů, aby vytvořil rozpory v řadách armádních a politických činitelů.

Podle íránské agentury FARS zdroje vyjádřily, že se “známky těchto peněz začaly objevovat nedávno,” poznamenaly, že je “naivní si myslet, že útěk některých níže postavených činitelů z ambasád nebo těch, co jsou léta známí pro korupci, nastávají kvůli humanitárním nebo liberálním motivacím,” dodala, že tyto případy jsou “výsledkem peněz přesunutých z Dauhá pro tento účel.”

Zdroje dodaly, že “podobný americký scénář zdůrazňuje, že “by práce v přesvědčování velvyslanců, činitelů a vysokých činitelů k útěku pokračovat. Tohle je prováděno přes nasazení ozbrojených gangů v Sýrii, přes politické opozice v zahraničí a některými i doma a přes vytrvalost a motivaci.”

“Pro přesvědčení těchto lidí, že je režim nevyhnutelně u konce, jsou nabízeny obrovské sumy peněz.” podle jejich vlastní slov.

Tohle už není žádné tajemství. Včera syrská média uvedla zprávu, že velvyslanec v Mauritánii odmítl nabídku 2 milionů dolarů a měsíční plat 20 tisíc dolarů. Katar je tak malá země, že za chvíli všechny disidenty nebudou mít kam dát.


Překlad: wertyzreport.com

Zdroje: czech.ruvr.ru, almanar.com.lb

]]>