Následkem genetické odchylky žije Olivia Farnsworth neobvyklým životem. Nepotřebuje jíst, spát a dokonce necítí ani bolest. Právě díky tomu si vysloužila přezdívku bionická dívka.

Olivia se narodila s chromozomální odchylkou a i když se na první pohled zdálo, že je vše v pořádku, opak byl pravdou.

Její máma si všimla, že jako dítě nikdy neplakala a i když malé děti prospí většinu dne, Olivia byla výjimkou. Dokázala probdít i tři dny a tři noci a nejevila přitom známky únavy, ani zájem o jídlo.

Kromě toho, když ji srazilo auto, postavila se na nohy a odešla z místa nehody, aniž uronila jedinou slzu. Ačkoliv mohla utrpět vážné poranění, naštěstí se jí nic vážného nestalo. Vzhledem k tomu, že ji nic nebolí, nemá důvod bát se a částečně jí chybí pud sebezáchovy zdravého jedince.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Meet Olivia Farnsworth, the girl who doesn't experience hunger, fatigue, or pain: Some facts about her: She has a rare chromosomal disorder known as a chromosome 6 deletion. It is estimated that there are about 100 people in the world with the chromosome 6 deletion of the type that she has. However, doctors believe that Olivia may be the only person in the world to exhibit all three symptoms of not feeling hunger, fatigue or pain. She has stayed awake for three nights before. Olivia stopped taking naps during the day when she was nine months old, a time when most children still need lots of sleep. She doesn't ever feel hungry and needs to be forced by her mother to eat. An incredibly picky eater, she survived on butter sandwiches for an entire year. She was involved in a car accident in which she was run over by a car and dragged for 10 car lengths. This left her with a tyre mark on her chest, and no skin on her toe and hip. But the 7 year old didn't even flinch, having gotten up right after the car stopped and walked to her mother as if nothing had happened. Originally shared by Seun Adesina #Womenofrubies

Příspěvek sdílený Women of Rubies (@womenofrubies),

Diagnóza ovlivňuje celou rodinu

Vzhledem k tomu, že necítí bolest, vrhne se do jakéhokoli nebezpečí. Například, když byla menší, ošklivě spadla a poranila si spodní ret, ale nestěžovala si. Následně však musela podstoupit plastickou operaci.

Kromě toho, jelikož necítí hlad, nesní téměř nic a to, že jídlo je důležité pro přežití, se musela naučit. Čas od času si vybere oblíbené jídlo, například jeden druh těstovin a kromě toho není ochotna sníst vůbec nic.

Jedním z dalších následků jejího onemocnění jsou prudké výbuchy zlosti. V záchvatu dokáže Olivia udeřit svou mámu, ničit nábytek nebo komukoliv vynadat.

Vzhledem k tomu, že navenek se Olivia neliší od ostatních dětí, lidé na veřejnosti si myslí, že je záchvaty jsou způsobeny špatnou výchovou, nevědí, že je to součást onemocnění.

Naneštěstí, chromozomové aberace nelze léčit, lékaři mohou jen zmírňovat příznaky.