Dnes jsme se setkali s případem, omluvte ten výraz, naprosté debility a lidské bezohlednosti. Vše začalo tím, že nám čtenář Honza poslal video, na kterém je vidět, jak řidič "závodí" se sanitkou ZZS jedoucí na majáky, předjíždí ji a dělá si z toho velkou legraci.

Nejprve jsme se spojili se Záchrannou službou, zda je video autentické a nejenže záchranáři pravost videa potvrdili, ale také uvedli, že sanitka vezla čerstvě narozené a vážně nemocné miminko v inkubátoru a řidič Audi svou bezohlednou jízdou nejen děťátko, celou posádku ZZS, ale každého na silnici opakovaně ohrozil.

 Nám se podařilo zkontaktovat dokonce i řidiče záchranáře Martina, který sanitku řídil. 

"Jsem velice rád, že se tím případem zabýváte, něco podobného jsem ještě nezažil. Byli jsme voláni k akutnímu převozu novorozence, takže jsme jeli se sanitkou s inkubátorem a doprovázela nás sestra a lékařka. Dojelo nás černé Audi s plzeňskou RZ, já jel v tu chvíli se zapnutými majáky velmi rychle, přesto nás Audi několikrát předjelo, minimálně dvakrát na plné čáře. Pak někde počkal, vyjel, znovu nás předjel a pak odbočil někam doleva. Bylo to v úseku mezi Domažlicemi a Semošicemi a vysloveně si s námi hrál.

V jedné z obcí, kterou jsme projížděli, je uzávěra a kyvadlový provoz řízený semafory. On mě před tou vesnicí předjel a semafory proletěl na červenou. Pak nás nechal ho předjet, znovu vyrazil, zase s námi závodil a zase nás předjel.

My vezli toho nemocného novorozence, starého jen pár hodin, to je strašně křehoučký človíček a on nás takto předjížděl ve veliké rychlosti. Riskoval nejen svůj život, ale hlavně život toho malinkatého človíčka v inkubátoru!"

My jsme zjistili, že za volantem Audi seděl teprve osmnáctiletý řidič na Instagramu vystupující pod jménem Darek Kastelic z Horšovského Týna a několik jeho kamarádů. Opakované předjíždění sanitky si pak chlapci natáčeli na mobily, nesmírně se u toho bavili a vše přes Instagram rozesílali kamarádům.

Že to Darek Kastelic už hodně přehnal, si ale myslí i jeho vlastní kamarádi. Na jeho Instagramu se objevili tyto komentáře:

  • Já v tom autě bohužel seděl, ale neřídil jsem, řidiče hecovalo, když jsem říkal, aby to nedělal
  • Vy jste fakt curaci, normalne bych vam pral at uz se nekde vymrdate
  • To ste uz fakt prehnali
  • Az vam po nehode pujde o život, snad to nikdo neudela sanitce co pojede pro vas

Darek Kastelic ví, že se provinil a mimo jiné na Instagramu píše:

  • Ta sanitka jela jen 100, takže nemohla jet k ničemu vážnýmu
  • Kamo vymaz to nechci mít poděl, co když to uvidí třeba nejakej policajt na insta

Samozřejmě veškeré screenshoty komunikace Darka Kastelice a získané videa předáváme policii. Samozřejmě záznam pak má i samotná sanitka ZZS.