Představte si, že byste nikdy nebyli hladoví, žízniví, ani byste necítili potřebu spát. Zní to jako splněný sen, pravdou však je, že je to hotová noční můra. (Foto: Youtube)

Tělo nám totiž vysílá signály, když nejsou naplněny jeho potřeby. Když jsme hladoví, je čas doplnit živiny, když jsme žízniví, tělu chybí tekutiny a když nás něco bolí, je to signál, že se něco děje a je třeba s tím něco udělat.

Kdyby nám tělo tyto signály nevysílalo, brzy by nás zmohlo vyčerpání a dehydratace. Naneštěstí, následkem genetické odchylky žije přesně takovým životem Olivia Farnsworth.

Nepotřebuje jíst, spát a dokonce necítí ani bolest. Právě díky tomu si vysloužila přezdívku bionické dívka.

Olivia se narodila s chromozomální odchylkou a i když se na první pohled zdálo, že je vše v pořádku, opak byl pravdou. Její máma si všimla, že jako dítě nikdy neplakala a i když malé děti prospí většinu dne, Olivia byla výjimkou.

Dokázala probdít i tři dny a tři noci a nejevila přitom známky únavy, ani zájem o jídlo. Kromě toho, když ji srazilo auto, postavila se na nohy a odešla z místa nehody, aniž uronila jedinou slzu.

Ačkoliv mohla utrpět vážné poranění, naštěstí se jí nic vážného nestalo. Vzhledem k tomu, že ji nic nebolí, nemá důvod bát se a částečně jí chybí pud sebezáchovy zdravého jedince.

Dnes má Olivia 7 let a i když se čas od času vyskytne člověk, který není hladový, nepotřebuje spát nebo necítí bolest, lékaři si myslí, že ona je jediným člověkem na světě, u kterého se projevují všechny symptomy chromozomální odchylky současně.

Oliviina matka, 32letá Niki Trepak, která má kromě Olivie další 4 děti říká, že onemocnění její dcery ovlivňuje celou rodinu.

Jedním z dalších následků jejího onemocnění jsou prudké výbuchy zlosti. V záchvatu dokáže Olivia udeřit svou mámu, ničit nábytek nebo komukoliv vynadat.

Vzhledem k tomu, že navenek se Olivia neliší od ostatních dětí, lidé na veřejnosti si myslí, že je záchvaty jsou způsobeny špatnou výchovou, nevědí, že je to součást onemocnění.