Minulý týden britská komerční televize ITV odvysílala dokument o životě v Saúdské Arábii. Dokument vyvolal na britských ostrovech i vlnu nevole. Dokument popisuje hrůzy života v tomto nejbrutálnějším ze všech islámských režimů. Mnoho televizních diváků na sociálních médiích uvedlo jak byli šokováni z toho co viděli: Mučení, veřejné popravy oběšením nebo stínáním hlav s následnou "výstavou" popravených nebo kamenování a bičování.


Je vidět ostrý kontrast mezi bohatými a chudými,  jak ženy nemají žádná práva a jak je dětem  vštěpována extrémní islámská ideologie.

Šok je o to větší, protože Saúdská Arábie je spojenec Velké Británie a Spojených států v arabském regionu. Členové britské královské rodiny a vládní úředníci stále ještě podporují obchod se zbraněmi se Saúdskou Arábií.

Nahrávky byly uskutečněny po dobu více jak šesti měsíců za ztížených podmínek, v Saúdské Arábii je zakázáno natáčet na veřejnosti. Jako turista nemůžete sám cestovat po zemi. Podle britského listu Daily Mail, saúdské úřady vyhrožovaly zabitím Loujain al-Hathloulovi, saúdskému aktivistovi, který pomáhal z větší části při natáčení. Režim investuje stamiliony do reklamy a kampaně, která má zakrýt špatný image diktatury.

Ideologie islámského státu není příliš odlišná od saúdských wahhábovců. To znamená, že nelidská a vražedná ideologie teroristů pochází ze Saúdské Arábie. Tato radikální a netolerantní ideologie se šíří za pomoci stovek milionů dolarů do světa v muslimských sunnitskýcg komunitách. Rijád tvrdí, že bojuje proti terorismu, ale to, co tento režim opravdu dělá je odlišné, bojuje se šíitskou menšinou a opozicí v zemi a se šíitami v zahraničí, stejně tak jako v případě války proti Jemenu a Sýrii.

Možná tento TV dokument nebude dlouho k vidění na Youtube: