Století starý technologický kolos IBM vylíčil blízkou budoucnost, v níž stroje budou číst myšlenky a rozpoznávat, s kým mají to dočinění. Předvídání „IBM 5 in 5“ je založeno na společenských trendech a výzkumu, o kterém ve státě New York sídlící společnost předpokládá, že do roku 2017 přinese ovoce. „Počínaje Houdinim přes Skywalkera až k X-Menovi zůstávalo po celá desetiletí čtení myšlenek pouhým zbožným přáním fandů science fiction, ale jejich přání se může brzy naplnit,“ uvedli z IBM ve svém výročním hodnocení inovací na horizontu.

„Vědci IBM jsou mezi těmi, kdo zkoumají, jak se svými zařízeními propojit mozek zrovna tak jako se propojuje počítač se smartfonem,“ pokračují.

IBM dává příklady jako zavolat někomu jen tím, že na to pomyslíte, nebo přimět kurzor, aby se pohyboval po počítačové obrazovce.

Biologické provedení se stane klíčem k osobní identifikaci se skenováním duhovky, rozpoznáváním tváří či hlasů, které se k potvrzení, kdo ti lidé jsou, bude používat více než vyťukání hesla, předpovídá společnost.

„Představte si, že budete moci přijít k bankomatu, abyste si bezpečně vybrali peníze jen tím, že řeknete svoje jméno nebo se podíváte do maličkého senzoru, který rozpozná jednoznačné vzory v duhovce vašich očí,“ říkají z IBM.

„Nebo když uděláte to samé, tak si můžete zkontrolovat stav svého účtu na svém mobilu či tabletu,“ pokračují.

Technologie bude rovněž schopná z jakýchkoliv typů pohybů vyrobit elektrický proud počínaje chůzí nebo jízdou na kole až po průtok vody ve vašem domácím potrubí, předvídají v IBM.

Mobilní telefony zúží digitální propast mezi těmi, „kdo jsou digitálně majetní a kdo digi-chudinou“ tím, že snadněji informace zpřístupní a spamové e-maily budou eliminovány chytřejšími filtry a chytrou správou směřování k dodatečným lidem, jak tvrdí IBM.


Zdroj: www.rawstory.com

]]>