Aparátčíci Evropské unie připravují pro Evropu restrikce pohybu po odchodu Řecka. Z dnešního Associated Press: V úterý řekl Olivier Bailly, že by mohlo dojít k  omezení pohybu lidí a peněz přes národní hranice uvnitř EU, pokud to bude nutné k ochraně veřejného pořádku nebo veřejné bezpečnosti – nikoliv však na ekonomickém základě. „Někteří lidé už na těchto scénářích pracují,“ sdělil, odmítl ale identifikovat jednotlivce či organizace.

Bossové financí EU už diskutovali o kontrole vybírání z bankomatů, podrobení občanů členských států tvrdým pohraničním kontrolám a uvalení kontroly kapitálu „jako nejhorší možný scénář, kdyby se snad Athény rozhodly opustit euro,“ hlásí Reuters.

Banksteři si dělají vážné starosti kvůli druhým řeckým volbám 17. června a pracují na „nouzovkách“,  kdyby snad ve druhých volbách zvítězila levicová koalice SYRIZA a zvedla se tak pravděpodobnost, že Řecko nakonec zradí vykoupení od EU/MMF a odvrhne evropskou měnu.

SYRIZA je řecká zkratka pro Koalici radikální levice. Primárně se skládá z demokratických socialistů, levicově zelených skupin a maoistů, trockistů a eurokomunistických organizací.

Tato politická strana je v řeckém parlamentu druhou  největší. Během voleb 2012 miliony vykořeněných voličů trpících zbídačováním uvaleným bankstery hlasovaly pro SYRIZA, jež čtyřnásobně rozšířila počet sedadel. Počátkem tohoto měsíce se tato skupina registrovala jako jediná strana, místo aby byla koalicí a získala tak dodatečných 50 míst, což z ní podle řeckého volebního systému učiní největší volební stranu.

Vůdce SYRIZA Alexis Tsipras volá po zavržení vykoupení od EU-MMF. Tsipras řekl, že nutit Řecko, aby vracelo miliardy eur v záchranných půjčkách, Řecko přivede ke kolapsu.

„Bude-li jedna ze 17 zemí přivedena ke kolapsu … tak už ten požár bude neuhasitelný a neomezí se pouze na Řecko a jižní země … Eurozónu to zlomí, a to nebude v zájmu nikoho,“ prohlásil během tiskové konference.

V pondělí měli centrální banksteři EU shon, aby zabránili výběrovému nájezdu na španělské banky, jelikož tyto se už potácely na pokraji zkázy.

„Břemeno rekapitalizace insolventních bank nebo ztrátové akvizice solventními bankami spadne na španělské občany,“ řekl Karl Whelan ekonom z University College, Dublin. „Proto by oznámení z tohoto týdne mohlo také skončit tak, že Španělsko bude zatím vyloučeno z trhu s vládními dluhopisy.“

Fitch Ratings minulý týden srazili španělský kreditní rating na BBB, tj. těsně nad stavem braku na trhu cenných papírů.

Tato třetí největší ekonomika EU rovněž usiluje o vykoupení. Itálie věří, že dohoda o pomoci Španělsku představuje „dělící filtr“, který oddělí Španělsko a Itálii od skupiny těžce předlužených zemí EU v čele s Řeckem, které v tom vede. Italský „veřejný dluh“ v současnosti obnáší 120 % jejího HDP.

Banksteři varují, že Itálie bude následovat Řecko, Irsko, Portugalsko a Španělsko a nakonec usilovat o pomocné balíčky, což EU začne potápět.

Teď to vypadá, že EU uvalí nějaký druh policejních aktivit, aby svým občanům zabránili vybírat peníze z bank a zabránili jim prchat ze země, jelikož poté, co se začne jedna země za druhou hroutit, vypukne chaos.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

]]>