Kalifornská kogresmanka demokratka Maxine Watersová prohlásila, že Donald Trump pozve Vladimíra Putina do Bílého domu, pokud nebude odvolán z funkce. (Foto: Youtube)

Watersová tak  reagovala na zprávy, že bývalí úředníci z Bílého domu se obávají, že Putin ovlivnil názory prezidenta na kampaň Ukrajiny v amerických volbách v roce 2016.

V tweetu Watersová napsala: „Svědectví bývalých úředníků z Bílého domu dokazuje to, co jsme všichni věděli: Trump je Putinova loutka“

Podle článku The Washington Post Trump zdánlivě uvěřil argumentu Putina, že Ukrajina, ne Rusko, se podle zpráv vměšovala do voleb v roce 2016

Jeden starší vedoucí úředník Bílého domu řekl po odchodu, že Trump věděl, že Ukrajina se do kampaně v roce 2016 zapojila, protože mu to řekl Putin.

Jiný asistent tvrdil, že Trump řekl: „Řekl:„ Je to směšné. Každý ví, že jsem vyhrál volby. Největší volby na světě. Rusové nic neudělali. Ukrajinci se pokusili něco udělat, “řekl jeden bývalý úředník .

Trump nemohl poskytnout žádný důkaz o své víře, že Ukrajina byla zapojena do systematického zasahování.

Kongresmani z Republikánské strany prosazovali zdiskreditovanou teorii, podle které se Ukrajina vměšovala do amerických voleb v roce 2016 a bránili tak prezidenta Donalda Trumpa ve středečních slyšeních ohledně impeachmentu.

V listopadu řekl republikánský Devin Nunes při slyšení při přípravě obžaloby proti Trumpovi: „Demokraté spolupracovali s Ukrajinou při volbách.“

„Úředníci projevili překvapivý nedostatek zájmu o náznaky, že by Ukrajina zasahovala do voleb, což se hluboce dotklo prezidenta," řekl Devin Nunes.

Teorie, že Ukrajinci zasahovali do amerických voleb a že demokraté v tomto úsilí spolupracovali, je však nepodložená, píše autor článku v Daily Mail..

Pokud američtí úředníci neprojevili nezájem o pokračování v této záležitosti, je to proto, že to považovali za „fikci“, jak to řekl jeden z nich.

Maxine Watersová byla jedním z prvních členů Kongresu, který požadoval Trumpovo odvolání.

Samotná myšlenka ukrajinského zásahu spočívá v tom, že hackování serverů Demokratické strany bylo údajně zmanipulováno s pomocí Ukrajiny, aby bylo možné vinit Rusko. Autor článku však trvá na tom, že přesto neexistuje údajně žádný důkaz, který ukazuje na Rusko.

Zdroj: pz.czdailymail.co.uk