Vojenská operace proti Íránu je rozpracována a připravena na realizaci, prohlásil ministr obrany USA Leon Panetta v neděli v interview pro relaci „This Week“ televizního kanálu ABC News. „Tím hlavním předpokladem je, že ani USA, ani světové společenství nehodlají Íránu dovolit rozpracování jaderných zbraní“, prohlásil Panetta. „Bylo by více žádoucí urovnat tento problém diplomaticky a za pomocí nátlaku, než za použití vojenské síly“, řekl.

„To ale neznamená, že podobná možnost není přístupná. Je nejen přístupná, je hotova“. Podle slov Panetty, jsou USA připraveny na jakákoliv překvapení v této části světa.


USA v Izraeli koncentrují zbraně a munici

Podle údajů Kongresu USA, americká armáda prudce zvýšila objem munice, zbraní a dalšího vojenského vybavení, které je uskladněno na území Izraele.

Dohoda o vytvoření strategických zásob zbraní pro případ mimořádné situace byla uzavřena v 80. letech. V poslední době se objem amerických strategických zásob zvýšil o 50%.

Vojenské vybavení, které je uskladněno na izraelském území může být použito americkou armádou v případě války. Podle podmínek smlouvy tyto zbraně může využívat i Izrael.

 

Nejvyšší íránský vůdce vyhrožuje Izraeli „hromovou odpovědí“

Nejvyšší íránský vůdce ajatolláh Ali Hamenei dnes prohlásil, že odváží li se Izrael zaútočit na Írán, bude židovskému státu zasazen „hromový“ úder.

Hamenei dodal, že přesvědčení světového společenství o tom, že Írán vyvíjí jadernou zbraň, je založené na lži. Podle jeho slov, snaží se tím evropské státy a USA „odpoutat veřejnost od ekonomických problémů.“

Zdroj: czech.ruvr.ru

]]>