Vojenská cvičení, která se konala zcela nedávno na území několika evropských členských států NATO, ukázala, že obrněná technika, která se jich zúčastnila, zaostává za ruskou, a to jak pokud jde o počet, tak i o výkonnost, píše Breaking Defense. 2. jezdecký pluk armády USA, jeden z posledních amerických vojenských útvarů, které ještě zůstávají na území Evropy, požádal velení o těžší techniku. Komise Sněmovny reprezentantů Kongresu USA pro záležitosti ozbrojených sil už projednává vyčlenění peněz na neodkladné zvýšení síly zbraní, oznámil časopis s odvoláním na dokument amerického Ministerstva armády.


Američtí vojáci prosí, aby 81 obrněných transportérů Stryker, které mají ve výzbroji, byly vybaveny nikoli 12,7milimetrovými, nýbrž 30milimetrovými kanóny, aby se zvýšila jejich síla více než dvojnásobně.

Dokonce když budou na americké transportéry namontovány podobné automatické kanóny, nezmění je to v tanky. V USA však doufají, že 30milmetrové kanóny by pomohly Strykerům v konkurenci s ruskými obrněnými transportéry, které jsou též vybaveny 30miulimetrovými kanóny. Předtím se Američané po dlouhá léta pokoušeli optimalizovat 105milimetrový kanón pro Strykery, všechny tyto pokusy však byly neúspěšné, podotýká Breaking Defense.

Ruské BTR-82A, s nimiž se pokoušejí konkurovat americké Strykery, se vybavují bojovým modulem s automatickým kanónem 2A72 o ráže 30 milimetrů spojeným se 7,62milimetrovým kulometem PKTM, který potvrdil svou efektivitu v bojových akcích v hornatém terénu. Zbraně jsou vybaveny elektrickým pohonem svislého a vodorovného cílení, a také digitálním stabilizátorem ve dvou rovinách.

Obrněné vozidlo dostalo digitální vysílačky páté generace, systémy topografické orientace a kombinované pozorovací přístroje. Na vnitřních stěnách korby je namontována ochrana proti střepinám. Místo zaměřovače bylo přemístěno z věže do korby, což také zvýšilo jeho ochranu. Všechna sedadla jsou na amortizérech. Vozidlo je vybaveno zdokonaleným požárním systémem.

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, děkujeme, že podporujete činnost nezávislého magazínu Vědomí
  • [/quote]

    Zdroj: sputniknews.com