Neuvěřitelné: Shromáždění ruské opozice na ambasádě USA. Ruská opozice nachytána, jak se hrne na ambasádu USA v Moskvě. Uprostřed ledna 2012 jen pár dnů po příjezdu Michaela McFaula do Moskvy, kde začíná své funkční období jako velvyslanec USA v Rusku, se vůdci ruské opozice seřadili do fronty před ambasádou USA v Rusku, aby se s ním setkali během bizarní spiklenecké schůzky, která zavání jak zradou, tak i licoměrností.

Obrázky: Nachytáni s rukama od krve – Ruská opozice dlouho Kremlem obviňovaná, že je financovaná zvenku, a která má dobře zadokumentované vazby na ministerstvo zahraničí USA, se nechala nachytat, jak se v lednu 2012 hrne na ambasádu USA v Moskvě jen dny poté, kdy agitátor Michael McFaul začal své funkční období jako velvyslanec USA v Rusku.

….

Když k nim přistupovali žurnalisté zvědaví, proč všichni přišli přivítat velvyslance USA, tak jejich odpovědi pokrývaly spektrum počínající mlčením až po zamítavé posměšky. Později se vynořila skupina opozičních vůdců, kteří odpovídali pouze “Вы сурковская пропаганда,” – čili „vy jste Surkovova propaganda,“ což znamená, že žurnalisté představují vládní úsilí podvrátit jejich práci a legitimitu. Tohle je běžná odpověď, jakou dávají členové ruské opozice, když se jich média zkouší vyptávat ohledně jejich čím zjevnějších vazeb na Wall Street a Londýn.

Video: Video zachycené před  ambasádou USA v Moskvě v Rusku ukazuje prominentní vůdce ruské financované, podporované a řízené opozice USA, jak přichází na spikleneckou schůzku s nově jmenovaným velvyslancem USA Michaelem McFaulem. Jak vůdci opozice, tak i McFaul sám jsou přímo propojeni s ministerstvem zahraničí USA opečovávanou Národní nadací pro demokracii (National Endowment for Democracy – NED).

….

V současnosti na spiklenecké schůzce na ambasádě USA reportáže běžných západních médií mainstreamu zůstaly u běžných tvrzení o anti-Vladimír Putinovských protestech, i když mluvili o Borisi Němcovovi, Jevgenije Čirikové z National Endowment for Democracy (NED) financované ministerstvem zahraničí USA co financuje „Strategii 31“, Levu Ponomarevovi z NED, Fordovy nadace, Open Society a USAID financované Moskevské helsinské skupiny a o Liliji Šibanové z NED financovaného GOLOS, údajně „nezávislé“ skupiny k monitorování voleb, která posloužila jako primární zdroj obvinění z volebních podvodů proti Putinově straně Jednotné Rusko. Jasně, že to nebylo poprvé, kdy se mezi ruskou opozicí a ministerstvem zahraničí USA vyměňovala slova a peníze, ale je to snad dosud nejzjevnější příklad takovéhoto flagrantního spiknutí.

Obrázek: Sejmutá obrazovka z oficiální webové stránky NED uvádějící GOLOS jako příjemce financování NED, který na oplátku poskytuje protislužby ministerstvu zahraničí USA.

….

Obrázek: Sejmutá obrazovka „Moskevské helsinské skupiny“ jasně dotované ze zahraničí. Význam této skupiny a jejích poboček při vedení protestů neindikuje nic menšího než ze zahraničí financovaného podněcování toho, co se v ruských ulicích rozvíjí.

….

I velvyslanec USA v Rusku Michael McFaul sám je kartou vynesenou jak členy Freedom House, tak i National Endowment for Democracy (NED), což jsou dvě organizace notoricky známé mimořádným vměšováním do zahraničních záležitostí suverénních národů a demonstrativním financováním, podporou i směrováním ruské tzv. opozice. Už v říjnu 2011 správně předpověděl článek „Agitátor nominovaný na příštího „velvyslance“ USA v Rusku,“ že primárním cílem McFaula bude opětovný „reset“ americké „neautentické fronty s Ruskem, přičemž budou současně podvracet ruskou vládu financovanými nepokoji USA.“ Vypadá to, že McFaul začal se svou prací už co nejdříve.

I přes zdrcující odhalení vazeb ruské opozice na Wall Street a Londýn západní média ještě i teď během protestů po inauguraci ruského prezidenta Vladimíra Putina tento týden trvala na tom, že takovéto konexe jsou jen výtvorem Kremlem kontrolované propagandy. Associated Press ve svém článku nadepsaném „Putin se vrací k prezidentství ve změněném Rusku“ obviňuje Putina z toho, že líčí tyto protestující jako „na výplatní pásce Američanů a se záměrem vyvolat v Rusku revoluci, která by Rusko uvrhla zpět do nestability a ubohosti z 90. let.“ AP dodává: „Jelikož je Kremlem kontrolovaná televize pořád pro většinu Rusů hlavním zdrojem informací, tak mu mnozí věří.“

Ve skutečnosti je Putinovo hodnocení opozice potvrzeno na vlastní webové stránce National Endowment for Democracy, na stránce „O nás“ různých webových stránkách této opozice a potvrzují jej i spiklenecké schůzky, které vede samotná opozice s cizími zájmy na cizích ambasádách na ruské půdě. A opravdu mnoho z těch vůdčích ruských opozičníků jsou členy a zástupci zkorumpované oligarchie, která Rusko drancovala po pádu Sovětského svazu v 90. letech. Ta zrada je tak vykřičená, že to až podbízí otázku, zda se Spojené státy ve svých snahách opravdu už staly tak bezostyšně nestoudné, tak zoufalé, nebo hrají sice širší geopolitický gambit, ale už profláklý.

S tím, jak vůdci ruské pozice na videu lezou jeden po druhém, aby se dostali na ambasádu USA, a konferovali se specialistou na změny režimů (v Rusku), velvyslancem USA Michaelem McFaulem, a jak se jejich financování a spojenectví stává čím dál všeobecně známější veřejnosti, tak se jejich práce a legitimita v povědomí veřejnosti stává faktem, nikoliv „Surkovovou propagandou“.


Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: landdestroyer.blogspot.fr

]]>