V Kansasu se nachází místo, které odolá všem pohromám, od ekonomického kolapsu a solárních erupcí, přes teroristické útoky až po pandemie. Jedná se o bývalou jadernou základnu, která se mění na luxusní podzemní dům. Čtyři investoři dali dohromady sedm milionů dolarů na stavbu opevnění, do kterého se uchýlí, až nastane konec světa. Developer Larry Hall má po tomto úspěchu v plánu postavit další tři podobné bunkry. Sám dokonce v jednom z nich plánuje přečkat zkázu světa. Říká, že sluneční erupce by v brzké budoucnosti mohly zničit energetické sítě a vytvořit tak nepředstavitelný chaos a následný kolaps civilizace.

V podstatě jde už o hotové stavby, které v období Studené války sloužily jako nukleární sila. Dnes je developer předělává na obytné prostory, v nichž by měl být člověk schopen přečkat to nejhorší na delší období. Obydlí se táhne do hloubky 53 metrů a jeho betonové stěny hrubé téměř tři metry odolají i jadernému výbuchu či zemětřesení.

Sedm ze čtrnácti pater bude na prodej. Za jedno z nich zaplatíte dva miliony dolarů, za polovinu patra pouze milion. Podle Halla jsou již tři patra prodána, další dvě patra jsou rezervována a tak zůstávají k dispozici poslední dvě patra.

Jednotlivé platformy spojuje kovové schodiště, ke kterému se připojí i výtah. Uvnitř bunkru se bude nacházet i farma, kde budou obyvatelé chovat ryby a pěstovat vlastní zeleninu a ovoce. V bunkru budou potravinové zásoby pro 70 lidí na pět let.

Obyvatelé tohoto luxusního bunkru budou mít k dispozici kino, bazén, knihovnu av případě nouze lze ve volných prostorách zřídit školu a ošetřovnu. O zásoby vody se postarají obří podzemní tankery, které ji budou filtrovat přes uhlík a písek. Objekt má čerpat energii z obnovitelných zdrojů a generátorů.

Zdroj: dailymail.co.uk

]]>