Se začátkem dalšího z týdnů a s tím, jak začíná být tragédie MH-17 vzdálenější a zastřenější, s tím, jak prozatím nikdo neprezentoval žádný definitivní důkaz, a otevřené černé skříňky neodhalily nic, přičemž záznamy řízení letového provozu jsou pořád ještě v rukou ukrajinské tajné služby, tak se to představení „on řekl, ona řekla,“ chystá eskalovat k horečnatým vrcholům. Teď už i OSN vypálila první salvu, když dnes oznámila, že sestřelení tryskáče Malaysia Airlines MH17 na východní Ukrajině by mohlo zakládat skutkovou podstatu „válečného zločinu“, jak říká OSN šéfová lidských práv Navi Pillay.


„Takovéto porušení mezinárodního práva by vzhledem k panujícím okolnostem mohlo znamenat válečný zločin,“ řekla k sestřelení MH17 paní Pillay, komisařka OSN pro lidská práva.

„Vynaloží se veškeré úsilí, aby se zajistilo, že kdokoliv, kdo spáchal těžké porušení mezinárodního práva včetně válečných zločinů, byl postaven před spravedlnost, ať je to, kdo je to,“ řekla paní Pillay.

K tomuto dochází poté, co byl v pondělí tým australské a holandské policie a forenzních expertů nucen zanechat pokusů dostat se na místo kvůli bezpečnostní situaci v oblasti. Tohle byl už během těchto dnů druhý nepodařený pokus. Důvod: probíhající pronikání Ukrajinské armády do blízkých měst. Ukrajinské ozbrojené síly v pondělí prohlásily, že „vstoupily“ do měst Šachťarsk a Torez a pracují na uchvácení kontroly nad Pěrvomajskem a Snižnem – ty jsou všechny poblíž místa havárie MH17. Bez ohledu na fakta i za tohle bude moci Putin.

A když mluvíme o Putinovi, tak na základě všech důkazů (všech ve formátu z „doslechu“, z „emociálních apelů“ a z „YouTube klipů“) už OSN připravuje jeviště pro označení ruského presidenta za válečného zločince. A i tak se dá pochybovat, že to bude mít větší úspěch s jeho vydáním „spravedlnosti“, než jaký bude mít Irácký lid s postavením Colina Powella před soud za americkou invazi na základě vyfabrikovaných „důkazů“ o zbraních hromadného ničení.

To, co určitě nepomůže věci tohoto mezinárodního tribunálu, je fakt, že přes noc ten samý tribunál v Haagu, před nímž bude brzy Putin souzen v nepřítomnosti, v pondělí rozhodl, že Rusko musí zaplatit skupině akcionářů ropného gigantu Jukos $51,6 miliardy za vyvlastnění jejich aktiv, což by byla těžká rána pro tuto zemi potácející se na pokraji recese.

[quote align="center" color="#999999"]

Arbitrážní panel v Holandsku řekl, že udělil akcionářům skupiny GML těsně pod polovinu jejich nárokovaných $114 miliard, čímž by se ty peníze, o které přišli, když Kreml zabral kdysi Chodorovským kontrolovaný Jukos, měly nějak nahradit.

„To odškodnění je hotová věc. Je to na $50 miliard a to nelze zpochybnit,“ řekl Tim Osborne, ředitel GML. „Teď je tu otázka, jak to prosadit.“[/quote]

Tak v tom hodně štěstí, protože v poslední době jsme si všimli, že Putin není zrovna „svolný“ se svévolnými Západními propagandistickými rozhodnutími, pokud ovšem k tomu procesu nepatří zabírání ještě dalších Krymů.

A když mluvíme o odpovědích Ruska, pamatujete na ty obrázky z DigitalGlobe, které americké ministerstvo zahraničí prezentovalo jako „důkaz“ ruské dělostřelby do východní Ukrajiny?

 

Netrvalo dlouho a Rusko je všechny promptně zavrhlo jako vyloženě nic než podvrh. Podle RIA říká mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenko, že není možné potvrdit autenticitu těchto amerických satelitních fotek tvrdících, že jde o dělostřelbu z Ruska na ukrajinské území.

Fotky, se kterými se už předváděl Kyjev; podvrhy připravené americkými poradci; zdroje těch podvrhů se už do toho informačního „kolotoče“ zamotaly, uvádí ruské mediální agentury.

Tak co teď: je jasné, že jakýkoliv důkaz, který předloží jedna strana, bude okamžitě druhou stranou vyvrácen jako propaganda a obráceně. Teď je tu velká otázka, kdo bude arbitrem, zvláště když reálná odplata proti Rusku, co by měla dopad, odmítá přijít (kde jsou všechny ty sankce na Gazprom?). S tím, jak je Čína jasně na ruské straně, zůstává ta otázka hodně nezodpovězená.

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, podpořte nás zakoupením předplatného nezávislého magazínu AC24 Vědomí
  • [/quote]

    Překlad: Miroslav Pavlíček

    Zdroj: zerohedge.com