Nejnovější generace HD televizorů značky Samsung umožní nenechavcům vidět a slyšet co se před televizory odehrává. Kromě toho mohou sbírat také extrémně citlivé údaje svých uživatelů. Nové modely, které spíše než TV připomínají moderní počítač, obsahují HD kameru, mikrofon a software na rozpoznávání obličeje i hlasu. Vševědoucí TV, jak ji známe z románu 1984, se tak pomalu stává skutečností. Prostřednictvím těchto funkcí může libovolný slídil – samotný výrobce, poskytovatel TV služeb, případně další – získat celkem konkrétní profil každého jedince, který „šmírovací“ televizi používá.

Gary Merson, provozovatel internetového portálu HD guru, řekl pro deník Mailonline.co.uk, že v podstatě neexistuje způsob jak kameru, mikrofon a software vypnout, takže si uživatelé nemohou být na 100 procent jistí, že Samsung nesbírá jejich osobní a citlivé údaje a nepředává je pak dál třetím stranám.

Tyto televize nemají totiž na rozdíl od ostatních kameru a mikrofon jako doplňkové příslušenství, které je možné odpojit jedním USB kabelem. Podle serveru Mailonline.co.uk se Samsung k otázkám na novou technologii nevyjádřil.

Zdroj: slidilove.cz

]]>