Kanadský novinář Ian Vandaelle nešetřil svými výzvami k očkování a požadavky na sankce pro neočkované na serveru X, který se tehdy ještě jmenoval Twitter. (Foto: X)

Nyní zemřel ve věku pouhých 33 let: jeho partnerka oznámila, že byl 6. prosince prohlášen za mrtvého.

Stephanie Hughesová napsala 6. prosince na X:

Nějakou dobu jsem nebyla na Twitteru, protože můj partner @IanVandaelle je od 18. listopadu v nemocnici. S těžkým srdcem dnes oznamuji, že byl tento týden prohlášen za neurologicky mrtvého a dnes ráno byl odpojen od přístrojů. Bylo mu 33 let.

O příčině jeho smrti není nic bližšího známo. Vandaelle byl až do poloviny listopadu aktivní na sociálních sítích. Naposledy pracoval v deníku Financial Post a předtím více než deset let působil jako producent v BNN Bloomberg.

Na X a Twitteru se však rád vyjadřoval i k jiným tématům: v roce 2021 například opakovaně vyzýval k očkování proti koronavirům a byl pro vyloučení neočkovaných lidí prostřednictvím pravidel 2G. Domníval se, že kromě mrkve je pro neočkované potřeba i klacek:

Já osobně jsem pro to, aby se zavedla i mrkev. Motivovat k očkování můžeme, jak chceme – zmrzlinou, loteriemi, doslova, čímkoli, je mi to jedno – a vyžadovat očkování k, ehm, nepodstatným věcem. Chtěli byste se jít podívat na zápas do hospody? Očkovací rekord.

Zdroj: report24.news